3. Лийдс изхвърли "шпорите" от ФА Къп (ВИДЕО)

Лийдс изхвърли "шпорите" от ФА Къп (ВИДЕО)

Отборът от Чемпиъншип отстрани Тотнъм след 2:1 в четвъртия кръг на турнира

Втородивизионният  Лийдс изненадващо отстрани отбора на Тотнъм в мач от 4-ия кръг на ФА Къп.

Тимът от Чемпиъншип постигна успех с 2:1 на своя „Еланд Роуд” и продължава напред в следващата фаза за сметка на възпитаниците на Андре Вияш-Боаш.

Домакините откриха резултата още в 15-ата минута чрез Люк Варни, който бе намерен с хубаво подаване от  Майкъл Браун, след което нахлу в наказателното поле и хладнокръвно преодоля Фридъл за 1:0.

„Шпорите” можеха да изравнят в 30-ата минута ,но два последователни пропуска на Гарет Бейл и Клинт Демпси запазиха резултата непроменен.

Лийдс успя да стигне до второ попадение в 51-ата минута, дело на МакКормак, който не остави никакви шансове на стража на гостите със страхотен удар в горния ляв ъгъл.

Лондончани реагираха като ужилени и веднага се впуснаха в атака, в търсене на ответно попадение, което не закъсня.

В 58-ата Клинт Демпси върна един гол, разписвайки се с глава след центриране на Гарет Бейл.

След попадението натискът на футболистите на Тотнъм се засили, но те така и не съумяха да стигнат до изравняване, което да им осигури преиграване на „Уайт Харт Лейн”.

В заключителните мигове на срещата все пак „шпорите” можеха да се спасят, когато при центриране от корнер включилият се в предни позиции Брад Фридъл засече топката с глава, но домакините успяха да се справят с опасността. Веднага след това прозвуча и последният съдийски сигнал, който донесе огромна радост на феновете на Лийдс и потопи в скръб тези на лондончани.