3. Лийдс остана без треньора си за един мач

Лийдс остана без треньора си за един мач

Джеси Марш отнесе наказание от Дисциплинарната комисия на Висшата лига

Мениджърът на Лийдс Джеси Марш се отърва само с един мач наказание от Дисциплинарната комисия на Английската Футболна асоциация. Санкцията му да не води отбора от тъчлинията е заради поведението му на последната среща.

Американецът също така е глобен и с 10 хиляди паунда заради протести срещу съдията по време на поражението на Лийдс с 2:5 от Брентфорд на 3-и септември. Той беше отстранен от пейката с директен червен картон от съдията Робърт Джоунс, тъй като реагира крайно невъздържано срещу събаряне на неговия футболист Кришенио Съмървил в наказателното поле. Марш искаше дузпа в 64-ата минута, но в крайна сметка беше изпратен на трибуните.

От Футболната асоциация предупреждават американския специалист да работи върху агресивното си поведение, тъй като до момента четири пъти са се занимавали с неговия маниер на държане след разглеждане на видеозаписи. Също така отбелязват, че е бил и "в прекалено близко разстояние до четвъртия съдия", когато е изразил негодуванието си и му е нарушил "личното пространство".

Наказанието на Марш ще бъде изтърпяно чак на 2-и октомври в домакинската среща с Астън Вила, което ще бъде и първи мач за отбора след прекъсването заради траурните дни във Великобритания покрай кончината на Кралица Елизабет II.