3. Лийдс с равенство като гост, Илия Груев с цял мач (ВИДЕО)

Лийдс с равенство като гост, Илия Груев с цял мач (ВИДЕО)

Хъдърсфийлд взе точка след 1:1

Лийдс и националът Илия Груев завършиха наравно 1:1 срещу домакина Хъдърсфийлд в двубой от XXXV кръг на Чемпиъншип.

Българският халф беше титуляр в състава на гостите и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Михал Хелик даде аванс за "териерите" в първата минута на допълнителното време на първата част. Три минути по-късно Джонатан Хог остави домакините с човек по-малко на терена заради груба игра.

В 67-ата минута Патрик Бамфорд отблизо изравни резултата, а четири минути преди изтичане на редовните 90 минути Крисенсио Съмървил нямаше шанс да се разпише и ударът му срещна гредата на вратата на Хъдърсфийлд.

Лийдс прекъсна серията си от девет поредни победи в Чемпиъншип и е на второ място в класирането с актив от 73 точки.

"Териерите" заемат 19-та позиция и продължават да бъдат застрашени от изпадане в третото ниво на футбола в страната.