3. Лийдс взе дербито на дъното срещу Нотингам (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Лийдс взе дербито на дъното срещу Нотингам (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Астън Вила с три точки срещу Лестър

Лийдс победи с 2:1 Нотингам Форест в ключов мач от Висшата лига. Двата отбора, пряко замесени в борбата в дъното на таблицата, премериха сили в отложен мач от 7-ия кръг на Висшата лига.

Гостите от Нотингам поведоха чрез Орел Мангала, но допуснаха обрат. Лийдс стигна до много ценните три точки благодарение на Джак Харисън и Луис Синистера. И трите попадения паднаха преди почивката.

След загубата Форест е 17-и с 27 точки. Толкова имат още отборите на Борнемут, Евертън и Уест Хем. Алармата на „Сити Граунд“ вече е задействана, ако досега не е била. Преди мача се говореше в английските медии, че бъдещето на мениджъра Стивън Купър е застрашено при негативен резултат.

От друга страна, победата внася спокойствие в редиците на Лийдс. Тимът се изкачи до 13-ата позиция с 29 пункта.

Първата възможност в мача се откри пред Нотингам в 8-ата минута. Ремо Фройлер отправи много опасен удар, който се отби от гредата.

Четири минути по-късно по-доброто начало на гостите даде резултат и те поведоха. Еманюел Денис комбинира с Орел Мангала, който не пропусна да се разпише.

Лийдс много бързо се отърси от неприятното начало и възстанови равенството. В 20-ата минута Джак Харисън се възползва от грешка на Кейлор Навас и от близка дистанция порази целта.

В добавеното време на първата част йоркширци направиха пълен обрат в резултата. Луис Синистера беше намерен в наказателното поле и вкара – 2:1.

След почивката Лийдс играеше много умно и не даде почти никакви шансове на съперника. Резултатът се запази непроменен и трите точки останаха при домакините.

В другите мачове от Висшата лига, които се изиграха по същото време: Брайтън победи като гост Борнемут (0:2), докато Астън Вила стори същото срещу Лестър с 2:1.