3. Лопетеги: Ако не нокаутираш италианците, става като във филмите

Лопетеги: Ако не нокаутираш италианците, става като във филмите

„Всеки може да допусне грешка, дори Буфон, но него в Италия го аплодират, а нас в Испания ни освиркват”, съжали Рамос

Старши треньорът на испанския национален отбор по футбол Жулен Лопетеги не смята, че равенството 1:1 като гост на Италия дава предимство на иберийците в борбата за първото място в квалификационна група G за Мондиал 2018.

Гостите поведоха в резултата в 55-ата минута, когато след нетипична грешка на вратаря Джанлуиджи Буфон. Той излезе пред наказателното поле, за да изчисти подаване на Серхио Бускетс, но се размина с топката и Витоло без проблеми вкара на празна врата в 55-ата минута.

"Адзурите" изравниха след малко спорна дузпа в 82-ата минута. Едер падна в наказателното поле след съприкосновение със Серхио Рамос, като в първия момент главният рефер Феликс Брих направи знак, че няма нарушение, но в последствие посочи бялата точка, от която Даниеле Де Роси направи 1:1.

"През първото полувреме играхме много добре, но след почивката малко свалихме нивото. Имахме своите шансове да стигнем до победата, но това е Италия - страхотен отбор с отлични футболисти. Ако не ги нокаутираш, става като във филмите. В края те се изправят и сякаш получават допълнителен живот.

Получихме три жълти картона преди почивката и мисля, че и това повлия. Може би след това не бяхме достатъчно агресивни. В същото време съперникът вложи повече енергия, а ние загубихме контрола на топката, което не трябваше да се получава. Все пак като цяло изиграхме добър мач и взехме точка. Сега трябва да се възстановим добре и да започнем да мислим за срещата с Албания. Не мисля, че с това равенство Испания получи предимство в борбата за първото място в групата", каза Лопетеги, а бранителят Серхио Рамос, който извърши нарушението за дузпата, логично бе разочарован след мача:

"Тези, които ме критикуват, първо трябва да погледнат себе си. Ще им затворя устите. Всеки може да допусне грешка, дори Буфон. Разликата е в това, че него в Италия го аплодират, а в Испания нас ни освиркват. Мисля, че върнахме философията си на игра и можем да бъдем доволни от промените, които се случиха с отбора", каза Рамос.