3. ЛОШО! Лудогорец падна с 0:2 в Косово (ВИДЕО)

ЛОШО! Лудогорец падна с 0:2 в Косово (ВИДЕО)

Лудогорец допусна изненадващо поражение с 0:2 от Балкани в първия си мач от квалификациите за тазгодишното издание на Шампионската лига. Срещата на стадион "Фодил Вокри" в Прищина се оказа доста по-тежка от очакваното за родния шампион, който ще трябва да прави геройства в Разград, за да продължи участието си в най-авторитетния клубен турнир.

Във втората минута Аслак фон Витри стреля от дистанция, но встрани от вратата. В началните минути на срещата Балкани владееше повече топката, но не застраши вратата на Серджио Падт. В 10-ата минута разградчани организираха добра атака, но последното подаване на Десподов към Тисера не сполучи.

В 12-ата минута Грипши бе изведен с дълъг пас на добра позиция, но Падт излезе и улови топката.  В 21-ата минута се появи напрежение между футболистите на двата отбора на границата на наказателното поле, което бе потушено от израелския главен съдия Гал Лейбовиц. Минута след това след серия от рикошети топката полетя към вратата на Лудогорец, но Падт успя да реагира така, че да запази мрежата си суха.

В 23-ата минута след центриране от корнер футболистите на Балкани имаха претенции за игра с ръка на Франко Русо в наказателното поле. Половин час след началото на двубоя Фон Витри излезе принудително и на негово място в игра се появи Пипа.

Половин час след началото на двубоя Фон Витри излезе принудително и на негово място в игра се появи Пипа. В 34-ата минута Назми Грипши стреля от голяма дистанция, но не намери очертанията на вратата.

В края на първата част косоварите отново имаха претенции за дузпа, но съдията бе категоричен, че такава няма. В добавеното време на първата част Балкани поведе в резултата. След центриране в наказателното поле топката стигна до Меритон Кореница, който я изстреля във вратата на Падт за 1:0.

Второто полувреме също не започна добре за българския шампион. В 55-ата минута след центриране от свободен удар Зуба бе оставен непокрит и с глава насочи топката във вратата на Падт за 2:0.

В 63-ата минута топката попадна у Лоренц Траши, който овладя и стреля, но Падт с тяло блокира удара му.  Три минути след това центрирана от Пипа топка стигна до Матиас Тисера, но той не успя да насочи топката. В следващата минута Десподов центрира от корнер, а Педро Нареси стреля с глава, но Количи улови топката на голлинията.

Шест минути преди края на редовното време Доминик Янков получи хубаво подаване с пета от Клод Гонзалвеш, но уцели страничния стълб на вратата, пазена от Количи.

Балкани - Лудогорец 2:0
1:0 Кореница 45+2