3. Луд старт на "Боксинг дей": Тотнъм оцеля и изпусна Брентфорд след 0:2 (ВИДЕО)

Луд старт на "Боксинг дей": Тотнъм оцеля и изпусна Брентфорд след 0:2 (ВИДЕО)

Тотнъм се измъкна при гостуването на Брентфорд при завръщането на Висшата лига. На Боксинг Дей двата лондонски отбора не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от 17-ия кръг.

„Пчеличките“ поведоха с 2:0 след головете на Виталий Янелт и Айвън Тони. „Шпорите“ обаче успяха да избегнат загубата, като се надигнаха в последния половин час игра. Хари Кейн и Пиер-Емил Хойберг се разписаха за 2:2, като отборът на Антонио Конте дори можеше да стигне до знаменит обрат, но Давид Рая се отчете с няколко класни спасявания.

След ремито Тотнъм е четвърти с 30 точки, докато Брентфорд заема деветото място с 20.

След много равностойно начало нито един от отборите не успя да установи по-траен контрол върху играта. Съвсем от нищото домакините поведоха четвърт час след първия съдийски сигнал.

„Печеличките“ развиха добра атака отдясно – Браян Мбемо центрира към Матиас Йенсен. Той беше сам на далечната греда. Ударът му беше спасен от Фрейзър Форстър, но при добавката на празна врата Виталий Янелт реализира за 1:0.

„Шпорите“ потърсиха изравняването. Към средата на първата част Хьон-Мин Сон и Деян Кулушевски отправиха удари по посока вратата на Давид Рая, но стражът се справи с голяма рутина и лекота.

В 30-ата минута Сон пробва късмета си от голямо разстояние, но без проблеми за стража.

В самия край на първата част Айвън Тони прати топката за втори път в мрежата на Форстър. Попадението обаче не беше зачетено заради засада.

Тотнъм не си извади изводи на почивката и в 54-тата минута се оказа в позиция на изоставащ с 0:2. Ерик Дайър сбърка и подари корнер на Брентфорд. Последва центриране в наказателното поле и сериозно разбъркване. Айвън Тони отново беше изтърван и отново вкара, като този път беше в напълно редовна позиция.

Въпреки втория шамар, който получиха, футболистите на Антонио Конте успяха да се съвземат и да се завърнат в мача. В 65-ата минута Хари Кейн засече с глава центриране в наказателното поле и със сериозна сила заби топката в мрежата.

Шест минути по-късно всичко започна отначало, защото равенството беше възстановено. При една атака отдясно Пиер-Емил Хойберг се оказа напълно необезпокояван около бялата точка. Той имаше време да спре топката, да си я нагласи и с хубав удар да преодолее Рая.

Определено импулсът в играта на Тотнъм се усети. В 84-тата минута „белите“ бяха близо до знаменит обрат, но късметът покри домакините. Удар на Хари Кейн с глава се отби от напречната греда.

Секунди по-късно и „пчеличките“ направиха голям пропуск. Айвън Тони стреля от движение в аут.

До края Тотнъм натискаше и търсепе с всички сили трите точки. Дълбоко в добавеното време Рая трябваше да прави ключово спасяване. Сон си освободи пространство на границата на наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл на вратата. Стражът на Брентфорд обаче успя да реагира навреме и запази ремито.