3. ЛУДА ДРАМА: Борнемут би 9 от Тотнъм в 91-ата минута! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЛУДА ДРАМА: Борнемут би 9 от Тотнъм в 91-ата минута! (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шпорите“ не успяха да си гарантират място в четворката още днес, Флойт изгонен след 133 секунди на терена

Серията на Тотнъм от четири победи с 14 вкарани гола в тях срещу Борнемут приключи в XXVII кръг на английската Висша лига.

„Шпорите“ загубиха с 0:1 визитата си след гол в добавеното време, като играха почти цяло второ полувреме с деветима на терена.

Те се нуждаеха от успех, за да си осигурят предсрочно място в топ 4 и Шампионската лига догодина, загубиха драматично, тъй като минути преди и след почивката останаха с по един по-малко.

Първо една от звездите Сон Хюн-Мин бе изгонен в 43-ата минута, когато имаше претенции за нарушение и бутна без топка Джеферсън Лерма, а след паузата се стигна до истински куриоз.

В 46-ата минута Хуан Фойт се появи на терена, остана на него точно 133 секунди, докосна топката три пъти, и също бе изгонен заради нарушение срещу Джак Симпсън.

Борнемут успя да се възползва от численото си предимство едва в 91-ата минута, когато Нейтън Аке донесе победата на „черешките“ с глава след корнер.

Основна заслуга за успеха има и вратарят Марк Травис.

19-годишният ирландец дебютира за домакините и направи няколко ключови спасявания, с които им осигури трите точки.

Благодарение на тях Борнемут събра 45 и стигна до 12-о място в класирането, докато Тотнъм остава на трето със 70 точки в своя актив.