3. Лудогорец оцеля в Женева - 0:0 (ВИДЕО)

Лудогорец оцеля в Женева - 0:0 (ВИДЕО)

"Орлите" запазиха добри шансове за реванша

Българският футболен шампион Лудогорец не се даде на швейцарския Сервет.

Разградчани завършиха 0:0 като гости край Женевското езеро в първи сблъсък от преките елиминации в европейския клубен турнир Лига на конференциите.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме като възпитаниците на Георги Дерменджиев бяха по-добри през първото и отстъпиха инициативата през второто, но в крайна сметка не преклониха глави в Швейцария.

Домакинските фенове посрещнаха българските шампиони с впечатляваща хореография, изобразявайки Йода от филма „Междузвездни войни“ и като цяло шоуто преди срещата на „Стад дьо Женев“ бе на високо ниво.

На такова започнаха и футболистите на Лудогорец, които не само не позволиха първоначален домакински натиск, но и на свой ред осъществиха такъв като гости.

Още в 3-ата минута бившият футболист на ЦСКА и настоящ на швейцарския тим Брадли Мазику влезе остро в краката на Бърнард Текпетей, а в 25-ата получи жълт картон.

В 4-ата минута дойде първият точен удар, нанесен от Кайо Видал, но без да затрудни особено вратаря на Сервет.

В 11-ата минута стражът блесна със страхотно спасяване, след като шут на капитана на гостите Якуб Пьотровски бе блокиран, а после Сон бе на косъм от гола при добавката.

Домакините отговориха в 17-ата минута, когато Гийемено стреля от малък ъгъл, ала Серджио Падт спаси.

Вратарят на Лудогорец стори същото и след последвалия корнер, при който Северин засече с глава и се стигна до рикошет, ала нидерландецът внимаваше.

Последваха равностойни минути, за да се стигне до 44-ата, когато защитата на разградчани сгреши при изнасянето на топката и тя стигна до Кривели. Той подаде на Гийемено, чийто шут бе блокиран от Вердон, а при последвалия още един такъв Фон Витри се намеси неубедително, но за щастие до гол не се стигна.

Така почивката дойде при резултат 0:0.

По време на паузата наставникът на швейцарците реши да замени Мазику, а след нея домакините заиграха по-силно.

Ударите на Бендегуз Бола и на два пъти на Мирослав Стеванович обаче не донесоха успех на Сервет.

Последваха опити на Квадво Дуа от Лудогорец и на резервата на швейцарците Антунеш, които обаче бяха по-скоро за статистиката, защото не затрудниха вратарите.

В 82-ата минута домакините пропуснаха най-добрата ситуация в двубоя, след като изстрел на Антунеш бе спрян от негов съотборник - Енцо Кривели.

Не след дълго шут на Фон Витри премина покрай вратата и така Лудогорец си тръгна непобеден от Швейцария.

Реваншът в Разград е след седмица (22 февруари) от 19:45 часа на „Хювефарма Арена“.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕРВЕТ: Фрик, Цунемото, Рулие, Северин, Мазику, Стеванович, Манин, Ондуа, Бола, Гийемоно, Кривели;

Треньор: Рене Вайлер;

ЛУДОГОРЕЦ: Падт, Сон, Вердон, Сонко, Витри, Гонсалвеш, Нареси, Пьотровски, Текпетей, Дуа, Видал;

Треньор: Георги Дерменджиев.