3. Лудогорец победи Динамо Минск в първия си мач в младежката Шампионска лига

Лудогорец победи Динамо Минск в първия си мач в младежката Шампионска лига

"Орлетата" победиха съперника с 1:0 в Разград

Отборът на Лудогорец до 18 години победи Динамо Минск с 1:0 в първия мач между двата отбора от младежката Шампионска лига. Срещата се игра в Разград без публика заради забраната на УЕФА да има мачове в Беларус, а реваншът между двата тима е отново в Разград в неделя (8 октомври) от 18:00 часа.

Отборът на треньора Захари Сираков имаше териториално превъзходство в по-голяма част от срещата, но Динамо отправи повече опасни удари към вратата на разградчани. Малките "орли" все пак постигнаха ценния успех с попадение на резервата Никола Тодоров в 90-ата минута на мача.

Ако Лудогорец успее да елиминира съперника си от Беларус, в плейофния кръг преди груповата фаза ще играе срещу победителя от двубоя между словенския Марибор и германския Майнц.

Лудогорец игра в състав: Златомир Стоименов, Георги Караиванов, Симеон Шишков, Румен Павлов, Николай Николов, Никола Георгиев (46 - Никола Тодоров), Димитър Иванов (84 - Мартин Станчев), Християн Атанасов (66 - Раян Иванов), Александър Маринов (66 - Антонио Попов), Константин Димитров, Петър Кирев (46 - Йоан Йорданов)