3. Лудогорец с класика по пътя към Шампионска лига (ВИДЕО)

Лудогорец с класика по пътя към Шампионска лига (ВИДЕО)

Сотириу герой в Разград срещу Шамрок

Лудогорец спечели с 3:0 първата среща с Шамрок Роувърс от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският първенец реши всичко в Разград с 2 попадения на кипърския си голмайстор Пиерос Сотириу в рамките на 10 минути през първото полувреме, а в добавеното време резервата Игор Тиаго оформи класиката.

Сотириу пък може да съжалява, че не наниза хеттрик още до почивката, тъй като веднъж негов гол бе отменен заради засада, а после сигурен такъв бе предотвратен с ръка от защитник на гостите, след което топката срещна гредата, ала дузпа не последва.

Въпреки това обаче „орлите“ направиха решителна крачка към третия предварителен кръг на турнира, в който евентуално биха срещнали победителя от двойката между хърватския гранд Динамо Загреб и македонския Шкупи.

Възпитаниците на Анте Шимунджа не оставиха никакво съмнение в това кой е по-добрият отбор на „Хювефарма арена“ и не позволиха на най-титулувания отбор в Ирландия да отправи нито един точен удар до 82-рата минута, когато Серджио Падт се намеси решително.

Лудогорец започна уверено и още в 4-ата минута Бърнард Текпетей бе изведен зад гърба на защитата, ала си затвори ъгъла за удар и потърси центриране, което се оказа неточно.

Десет минути по-късно отново Текпетей опита да намери от движение Пиерос Сотириу, ала не съумя да го стори достатъчно точно.

Последва силен, но и доста неточен изстрел от дистанция на Алекс Сантана, както и шанс пред Сотириу след корнер, при който обаче той не овладя добре топката.

В 25-ата минута обаче кипърският нападател показа класа, изпревари съперник и засече с глава центриране на Каули Оливейра, за да забие топката под гредата, откривайки резултата в полза на Лудогорец.

Попадението бе негово шесто в Европа с екипа на Лудогорец, а само 10 минути по-късно той увеличи головата си сметка.

Той се разписа с удар отблизо, след като преди това защитник на гостите изби пред голлинията изстрел на Текпетей, за да направи резултата 2:0 в 35-ата минута.

Секунди след това Сотириу вкара за трети път, ала този път попадението му бе отменено заради засада.

В 40-ата минута отново нападателят бе на сантиметри от хеттрика си, след като засече с глава центриране и топката срещна гредата, а преди това и ръката на съперник, но въпреки основателните претенции на Сотириу, дузпа не последва.

Пет минути преди почивката пък Каули отправи чудесен шут от границата на пеналта, пращайки топката към далечния горен ъгъл, но вратарят на гостите демонстрира класа и изби в корнер.

Така първото полувреме приключи при резултат 2:0 в полза на Лудогорец, като в него "орлите" отправиха цели 10 удара, докато техният съперник не можа да прати нито веднъж топката към стража им.

През втората част събитията на терена не се промениха особено, макар че гостите заиграха малко по-агресивно и успяха да излязат от собствената си половина.

Не обаче и да осъществят натиск, нито да стигнат до чисто голово положение, за разлика от Лудогорец.

Шампионите имаха няколко възможности да оформят класиката, ала Рик Джонатан и Каули пропуснаха.

Осем минути преди края на редовните 90 пък вратарят на разградчани Серджио Падт трябваше да показва класа, след като един опит за центриране се превърна в опасен изстрел към горния му ъгъл, ала стражът боксира уверено.

В добавеното време резервата Игор Тиаго се разписа с мощен шут от 10-ина метра, за да оформи крайния резултат - 3:0.

Така Лудогорец нанесе 47-ма загуба на Шамрок в Европа, за да постигне своя успех №40 на международната сцена.