3. Лудогорец загуби с 0:4 от Ливърпул в дебюта на двата отбора в Младежката Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Англичаните бяха по-бързи и по-агресивни срещу разградчани и вкараха 4 безответни попадения

Ливърпул победи Лудогорец с 4:0 в първия мач и за двата отбора в Младежката Шампионска лига на китния стадион „Лангтрий парк” близо до Ливърпул. Жером Синклеър, Даниел Клиъри и Алекс О’Ханлън вкараха бързи три гола за Ливърпул между 30-ата и 39-ата минута, а в края на мача Синклеър вкара втория си гол за крайното 4:0.

Младежите на Лудогорец дебютираха в турнира с тежко гостуване на мърсисайдци, но отстъпваха на своя съперник не толкова технически, колкото физически. Домакините бяха по-бързи и по-твърди в единоборствата. Капитан на българския отбор беше 17-годишният Кристиян Китов, а турнирът е за юноши, родени след 1 януари 1996 година.

В първия половин час Лудогорец удържаше двете нули, но в 30-ата минута Сам Харт проби по фланга и достави за Синклеър, който отблизо се разписа за 1:0.

В 38-ата минута О’Ханлън центрира и друг ирландец – Даниел Клиъри засече точно с глава – 2:0.

Веднага след центъра Кент пусна за О’Ханлън, който добре си пое топката и матира вратаря Симеонов за 3:0.

И през втората част Лудогорец не успя да затрудни „червените”, които търсеха още голове.

Успяха да вкарат само още един в 87-ата минута, когато резервата Хари Уилсън удари греда от пряк свободен удар, а Синклеър пребори двама бранители и добави на празна врата за крайното 4:0.

В следващите мачове Лудогорец е домакин на младежите на Реал Мадрид на „Герена” на 1 октомври, а Ливърпул гостува на Базел.

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.