3. Лудост в Мадрид, Реал е на финал (ВИДЕО)

Лудост в Мадрид, Реал е на финал (ВИДЕО)

"Белия балет" възкръсна с 2 гола в 90-та минута

Реал (Мадрид) се класира по възможно най-драматичния начин за рекордния си 17-и финал в Шампионска лига.

„Белия балет“ постигна знаменит обрат срещу Манчестър Сити, след като загуби първия сблъсък с 3:4 и отстъпваше в реванша с 0:1 до 90-ата минута.

Тогава обаче най-титулуваният клуб в Европа сътвори немислимото и обърна английския първенец с 2 гола за 2 минути на резервата Родриго, за да вкара мача в продължения.

В първото от тях пък Карим Бензема вкара дузпа и хвърли в делириум всички фенове на Кралския клуб.

Възпитаниците на Карло Анчелоти нямаха точен удар на своя „Сантяго Бернабеу“ до 80-ата минута на реванша, но показаха характер и си осигуриха сблъсък с Ливърпул на 28-ми май във Франция.

Срещата започна на високи обороти и атаките следваха една след друга. Първата добра възможност се откри пред Карим Бензема. Нападателят бе намерен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но над целта още в 3-ата минута.

След това темпото продължи да е високо и двата отбора се хвърлиха в битка за всяка педя терен, което доведе до няколко нарушения, както и до сериозен спор между Емерик Лапорт и Лука Модрич.

Той завърши с театрално падане на защитника, който удари лек шамар на своя съперник, но всичко приключи с по един жълт картон и за двамата.

В 15-ата минута Де Бройне, който малко по-рано бе неприятно фаулиран от завърналия се за домакините Каземиро, отправи първия точен изстрел. Той обаче бе от дистанция и попадна право в ръцете на Тибо Куртоа.

Реал отговори малко по-късно, когато Винисиус бе изведен на добра стрелкова позиция, ала разочарова със завършващия си удар.

В 20-ата минута Манчестър Сити разигра отлично и Бернардо Силва се озова сам срещу вратаря, но Куртоа боксира в корнер изстрела му по диагонала.

В 23-ата минута и Габриел Жезус отправи опасен шут, но се размина на сантиметри от гола.

Последва неуспешен опит на Тони Кроос от свободен удар, попаднал в стената от футболисти, както и самоотвержена намеса на възстановилия се от травма Кайл Уолкър.

След това Фил Фоудън опита атрактивно изпълнение, което Куртоа спаси, а после Бензема пропусна, за да дойде почивката при нулево равенство.

Второто полувреме започна с пропилян шанс от Винисуис и Реал остана без точен удар след 50 минути игра.

Сити пък нанесе пети такъв, чрез Габриел Жезус, но Куртоа отново внимаваше.

В 52-ата минута неговият колега Едерсон тръгна да лови балонна топка и повали свой съотборник в пеналта, но домакините не наказаха грешката му.

Впоследствие двата отбора заиграха по-предпазливо, а малко преди 70-ата минута бяха извършени рокади от двамата треньори.

Тази на Сити бе принудителна, тъй като Уолкър се контузи, докато Де Бройне и Тони Кроос сякаш изчерпаха физическите си сили и също бяха заменени.

Секунди след промените в строя на гостите те успяха да открият резултата. След бърза атака Бернардо Силва напредна отлично с топка в крака и хитро подаде към Рияд Марез, който с изстрел в близкия горен ъгъл матира Куртоа.

Така в 73-ата минута Реал вече изоставаше в общия резултат с 3:5, а първият точен удар на домакините дойде чак в 81-ата минута, когато Бензема бе изведен зад гърба на защитата, но Едерсон спаси.

После Сити бе близо до втори гол, ала Куртоа не позволи на Кансело да вкара с мощен шут, а резервата Джак Грийлиш пропусна две страхотни възможности като при една от тях топката бе избита на самата голлиния от защитник на Реал.

За да се стигне до драмата в последната минута на редовното време, в която резервата Едуардо Камавинга центрира към пеналта, където Бензема отклони към Родриго и той изравни с безпощаден изстрел.

Появилият се от пейката бразилец даде импулс на Реал, който секунди по-късно доведе до втори негов гол.

Веднага след подновяването на играта Дани Карвахал намери с прецизно центриране Родриго и той с глава направи обрата пълен, изравнявайки общия резултат до 5:5.

По този начин срещата влезе в продължения, тъй като правилото за повече головете на чужд терен вече не важи в Шампионската лига.

Малко след началото на първите 15 добавени минути удар на Бензема бе спасен от Едерсон, ала в 93-ата минута френският национал бе повален в наказателното поле и Реал получи дузпа.

Потърпевшият застана зад топката и хладнокръвно я прати в мрежата, за да изпадне публиката на „Бернабеу“ в истински екстаз – 3:1 в 95-ата минута и аванс в общия резултат.

В края на първото продължение домакините имаха претенции за още една дузпа, заради игра с ръка на Кансело в пеналта, но такава не бе отсъдена.

В добавеното време пък Куртоа трябваше да се разтегне максимално, за да спаси удар с глава на Фоудън, а после Фабиньо не успя при добавката.

Второто продължение предложи много емоции, но не и попадения, така че Реал изживя още една паметна европейска нощ, класирайки се за финала на „Стад дьо Франс“.

Реал (Мадрид) - Манчестър Сити 3:1 след продължения (6:5 общ резултат)
0:1 Рияд Марез (73)
1:1 Родриго (90)
2:1 Родриго (90+1)
3:1 Карим Бензема (95, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ МАДРИД: 1. Куртоа, 2. Карвахал, 3. Милитао, 6. Начо, 23. Менди, 8. Кроос, 14. Каземиро, 10. Модрич, 15. Валверде, 20. Винисиус, 9. Бензема (к);

Треньор: Карло Анчелоти;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 31. Едерсон, 27. Кансело, 14. Лапорт, 3. Диаш (к), 2. Уолкър, 16. Родри, 20. Бернардо Силва, 17. Кевин де Бройне, 47. Фил Фоудън, 26. Марез, 9. Жезус;