3. Луис Суарес спаси Ливърпул от изхвърляне (видео)

Луис Суарес спаси Ливърпул от изхвърляне (видео)

Уругваецът за пореден път показа класата си при успеха над Стоук в Карлинг къп

Стоук Сити здравата се опъна на Ливърпул в двубой от четвъртия кръг за Карлинг къп, но „грънчарите” не издържаха и отстъпиха геройски с 1:2.

Уругвайският национал Луис Суарес за пореден път показаха класата си, като вкара и двата гола за „червените”, които отстъпваха с с един гол след първото полувреме. Попадението за тима, воден от Тони Пюлис, бе дело на Кенуин Джоунс.

„Мърсисайдци” започнаха срещата уверено, със самочувствие и създадоха по-интересните положения пред вратата на Томас Сьоренсен. „Гърнчарите” обаче показаха, че няма да се дадат лесно и те на свой ред направиха всичко възможно да застрашат Пепе Рейна. Тимът на Кени Далглиш владееше топката 57% и бе отправил общо 13 удара срещу 7 на противника.

Домакините обаче играха максимално концентрирано и първи стигнаха до гола в самия край на първото полувреме. Джоунс поля с леден душ 18-кратните шампиони на Англия секунди преди почивката.

През втората част обаче гостите излязоха като преобразени и след по-малко от 10 минути игра след подновяването Суарес възстанови равенството. След това Ливърпул продължи да доминира, но така и не намираше верния път към вратата на Стоук.

По всичко личеше, че мачът ще влезе в продължения, но драмата бе пълна. В 84-ата минута Крейг Белами нацепи гредата, а малко след това звездата на Суарес отново блесна и вкара втория си гол, с който сложи точна на спора в този напрегнат двубой.