3. Лутън остава под чертата след хикс с Евертън (ВИДЕО)

Лутън остава под чертата след хикс с Евертън (ВИДЕО)

Новакът продължава битката си за оцеляване във Висшата лига

Лутън и Евертън не се победиха, завършвайки 1:1 в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига. Така "карамелите" вече четири мача са без загуба, но "шапкарите" пък вече са четири двубоя без победа.

Тимът от "Гудисън Парк" е на 15-о място с 37 точки и диша спокойно, докато Лутън се бори със зъби и нокти за спасението си като е 18-и с 26 точки, колкото има и Нюкасъл, който този кръг гостува на изпадналия Шефилд Юнайтед.

В 23-ата минута Евертън получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Доминик Калвърт-Люин, който не остави никакъв шанс на Томас Камински да отрази удара му от бялата точка за 0:1.

Домакините успяха да изравнят още преди края на полувремето. В 31-ата минута Алберт Самби Локонга изпрати прецизно центриране в наказателното поле, където Елайджа Адебайо успя да стигне до топката и да я прати във вратата на Джордан Пикфорд.