3. Лутън с ключов успех в мач с 2 обрата и 2 автогола (ВИДЕО)

Лутън с ключов успех в мач с 2 обрата и 2 автогола (ВИДЕО)

Борнемут отвя Фулъм с 3:0

Лутън Таун се възползва от два автогола и спечели с 3:2 срещу Шефилд Юнайтед в мач от 19-ия кръг на английското първенство по футбол, който може да се окаже ключов в битката за оцеляване този сезон. "Остриетата" останаха последни в подреждането, а Лутън се изкачи на точка от първия над чертата - Евертън.

Лутън взе преднина в срещата на "Брамал Лейн" в 17-ата минута, когато Алфи Дъфти направи отличен самостоятелен пробив, в който преодоля Густаво Хамър и прекара топката между краката на Уесли Фодърингам на близката греда. "Остриетата" обаче създадоха следващите чисти положения, но удариха греда чрез Острин Тръсти, докато шут на Хамър бе трудно отразен от Томас Камиснки.

Натискът на домакините даде резултат през второто полувреме и след час игра Джеймс Макати подаде на Оли Макбърни в наказателното поле, а последният вкара за 1:1. Само осем минути по-късно Анел Ахмедходжич даде преднина на Шефилд Юнайтед след разбъркване и въпреки че отбелязаха още две попадения, "остриетата" загубиха. Джак Робинсън вкара първия автогол в 77-та минута, а четири по-късно същото направи и Анис Слимане за крайното 3:2 в полза на Лутън.

Поражението остави Шефилд Юнайтед на последно място в класирането с едва девет точки от 19 мача.

Борнемут пък победи Фулъм с 3:0 като домакин. Джъстин Клуиверт даде преднина на "черешките" малко преди почивката и Доминик Соланке наниза 12-ия си гол за сезона след близо час игра, а Луис Синистера оформи крайния резултат в добавеното време. Така Борнемут се изкачи на десето място, а Фулъм остана 13-и с четири точки пасив.