3. Лутън задълбочи кризата в Нюкасъл и удари "свраките" (ВИДЕО)

Лутън задълбочи кризата в Нюкасъл и удари "свраките" (ВИДЕО)

Гостите отново разочароваха

Лутън задълбочи кризата в Нюкасъл преди Коледа, след като спечели с 1:0 домакинството си на „свраките“ от 18-ия кръг на Висшата лига. Воденият от Еди Хау отбор се представи меко казано разочароващо.

Още в 4-ата минута пред Джейкъб Браун се откри много добра възможност пред вратата на Мартин Дубравка, но футболистът на Лутън пропусна да вкара.

В 14-ата минута се стигна до три поредни удара по посока на вратата на Томас Камински, които бяха блокирани от футболисти на Лутън. В крайна сметка топката стигна до главата на Калъм Уилсън, който отблизо стреля с глава, но неточно в аут. Пет минути по-късно Нюкасъл направи много голям пропуск. Антъни Гордън центрира в наказателното поле на Лутън, където Калъм Уилсън бе оставен непокрит и стреля с глава, но Томас Камински спаси

Лутън поведе с 1:0 в 25-ата минута. След центриране в наказателното поле на Нюкасъл, топката бе отклонена на първа греда и продължена към Андрос Таунзенд, който отблизо с глава вкара във вратата на Мартин Дубравка.

След гола във вратата на Нюкасъл, Лутън взе инициативата в мача. В 33-ата минута Рос Баркли отправи удар от дистанция, топката срещна напречната греда на вратата на Нюкасъл, а след това се удари в гърба на Дубравка, който имаше късмет, че топката не влезе във вратата му.

Две минути по-късно Илайджа Адебайо получи чудесен извеждащ пас от Рос Баркли, но Мартин Дубравка направи страхотно спасяване с крак.

В 43-ата минута Киърън Трипиър намери оставения необезпокояван в наказателното поле на Лутън Мигел Алмирон, който стреля, но над напречната греда в аут.

Второто полувреме започна с ново много сериозно положение пред вратата на Нюкасъл. В 49-ата минута Илайджа Адебайо се освободи от Фабиан Шер, след което подаде към Джейкъб Браун, който стреля, но в напречната греда.

В 52-ата минута Киърън Трипиър намери Бруно Гимараеш, който бе оставен сам на границата на наказателното поле, но бразилецът стреля неточно в аут.

Гол на Александър Исак не бе зачетен заради засада в 61-ата минута. Мигел Алмирон пусна извеждащ пас към Исак зад гърба на отбраната на Лутън, която допусна груба грешка. Шведът бързо обработи топката и я вкара във вратата на Томас Камински. Ситуацията бе разгледана с ВАР и засадата бе потвърдена.

Четири минути по-късно Джейкъб Браун подаде технично към Райън Гюс, който проби и стреля, но Дубравка спаси.

Шон Лонгстаф подаде на Бруно Гимараеш в наказателното поле на Лутън в 70-ата минута, а бразилецът стреля, но Томас Камински спаси.

Рос Баркли стреля от дъгата на наказателното поле на Нюкасъл в 86-ата минута, но встрани от вратата на Дубравка.

Нюкасъл остава с една единствена победа в последните си шест мача във всички турнири.

След този успех Лутън вече има 12 точки и е на осемнадесета позиция, докато Нюкасъл е с 29 точки и се намира на седма позиция.

В друг мач от кръга Фулъм загуби с 0:2 от Бърнли, а Нотингам Форест при дебюта на Нуно Ешпирито Санто допусна домакинско поражение с 2:3 от Борнемут.