3. Магичен Пацини обърна Палермо в дебюта си за Интер (видео)

Магичен Пацини обърна Палермо в дебюта си за Интер (видео)

Италианският национал влезе в игра през втората част, вкара два гола и изработи дузпа за крайното 3:2

Шампионът Интер направи изключително важна крачка към защитата на титлата си, след като стигна до невероятен обрат от 0:2 до 3:2 срещу тима на Палермо в истински футболен спектакъл. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро” и бе от програмата на 22-ия кръг на италианската Серия „А”.

Дебют за „нерадзурите” направиха Каржа и Пацини, като и двамата се появиха в игра през втората част. Италианският национал пък дълго ще помни дебюта си за Интер, след като почти сам обърна сицилианците, вкарвайки два гола и изработвайки дузпа за крайното 3:2. Гостите от Сицилия пък пропуснаха дузпа и удариха греда, но така и не съумяха да вземат нещо от гостуването си в Милано.

Срещата започна ужасяващо за шампионите, които изоставаха в резултата само след 5 минути игра. Тогава Касани получи на дясното крило и напредна дълбоко в половината на Интер, след което пусна остър успореден пас за непокрития Миколи, който от няколко метра на сбърка за 1:0.

След попадението „нерадзурите” мигновено се вдигнаха на щурм и пред вратата на Сиригу закипя. Стражът на Палермо бе подложен на истинска канонада от удари, като пропуски още в началото направиха Ето’о, Лусио и Мота. Майкон притесняваше активно отбраната на гостите от десния фланг и на няколко пъти пробва прострелни центрирания за Милито, чиито удари обаче бяха блокирани от бранителите на Палермо.

В 29-ата минута младокът Коутиньо проби прекрасно през центъра, премина през трима играчи на сицилианците, но изстрелът му бе блокиран от бранител на гостите. Последваха нови пропуски на Ето’о и Мота, преди да се стигне до 36-ата минута, когато Палермо изненадващо удвои преднината си. Тогава, при една контраатака, Ночерино получи в наказателното поле, финтира Майкон и с левия крак разстреля Жулио Сезар за 2:0.

До края на полувремето Интер яростно атакуваше вратата на Сиригу, но стражът на гостите на няколко пъти показа блестящ рефлекс и запази мрежата си суха. В самия край на полувремето пък, при една контраакция, Пасторе получи в наказателното поле и шутира много силно с десния крак, но за негово съжаление кълбото се отби от левия страничен стълб на Сезар.

На полувремето наставникът на Интер Леонардо пусна в игра Пацини и Каржам, за които това бе официален дебют с екипа на „нерадзурите”. Нападателят на Италия пък въобще не се бави преди вкара и първия си гол за шампионите, след като в 57-ата минута получи в наказателното поле от Каржа, овладя спокойно и с удар с десния крак по земя върна Интер в мача – 1:2.

След гола домакините продължиха натискат здраво, което логично оголи големи пространства в отбраната им. При една контраакция в 63-ата минута Палермо получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Тиаго Мота. Зад топката застана Хавиер Пасторе, ударът на който обаче бе спасен по страхотен начин от Жулио Сезар.

Това вдигна още повече настроението в тима на домакините и в 73-ата минута Пацини възстанови статуквото с втория си гол в мача. Тогава Майкон центрира от фаул, бившият нападател на Сампдория изпревари отбраната на гостите и буквално разстреля Сиригу с глава за 2:2.

Само 120 секунди по-късно Пацини отново изригна, след като принуди Муньос да го фаулира в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на шампионите. Ударът от бялата точка бе реализиран хладнокръвно от Ето’о, за който това бе 13-и гол за сезона в Серия „А”.

До края на двубоя Интер намали темпото, но в последните минути можеше да загуби трите точки, след като Балзарети получи сам в наказателното поле и шутира с десния крак, ала кълбото се отби последователно в краката на Майкон и Сезар преди опасността да премине.

Нов гол обаче не падна и така Интер спечели домакинството си на Палермо с 3:2 с 2 гола на дебютанта Пацини и попадение на Ето’о от дузпа.

След тази победа „нерадзурите” се намират на 5-о място във временното класиране с актив от 38 точки, на 9 зад лидера Милан, но и с мач по-малко от „росонерите”. Гостите от Палермо пък са 7-и с 34 пункта.

Интер – Палермо 3:2