3. Магията на Тоти озари дербито на Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Магията на Тоти озари дербито на Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лацио изпусна два гола аванс, а Франческо Тоти вкара и двата гола за "вълците" за 2:2 на "Олимпико"

Талисманът на Рома Франческо Тоти заличи два гола пасив и донесе точка на „вълците” при 2:2 с големия градски съперник Лацио в 18-ия кръг на Серия А. „Орлите” изиграха страхотна първа част и водеха с голове на капитана Стефано Маури и Фелипе Андерсон, но след паузата Тоти вкара два пъти на втора греда и отпразнува второто попадение със селфи пред най-верните фенове на тима.

Рома се изравни по точки с шампиона Ювентус на върха (по 40) преди визитата на „бианконерите” в Неапол тази вечер. Лацио има 31 точки на трето място.

Заминалите за Купата на Африка Жервиньо и Сейду Кейта липсваха на „вълците” днес, а Антонио Кандрева започна като титуляр за Лацио за първи път от два месеца. Именно Кандрева нанесе първия опасен изстрел покрай далечната греда, а след това Де Санктис лови тупалка на Пароло.

В 24-ата минута Раджа Наинголан загуби топката в центъра, Фелипе Андерсон напредна и чудесно копна зад защитата за капитана Стефано Маури, който отблизо с воле от въздуха не остави шанс на вратаря – 1:0 за Лацио.

Фелипе Андерсон не се задоволи с асистенцията и доказа страхотната си форма с втори гол в 29-ата минута, когато прати ниско в близкия ъгъл – 2:0 и 5 гола и 5 асистенции за бразилеца в последните 5 срещи.

Напрежението в дербито на Рим винаги е високо и още в средата на първата част почти всички играчи влязоха в масова разправия след грубо влизане на Кана в краката на Итурбе. Съдията Орсато реши проблема с три жълти картона за Маури, Кана и Итурбе.

През втората част отборът на Рома излезе напълно преобразен и Франческо Тоти поведе своите напред в 35-ото си дерби на Вечния град. Рудия Гарсия реагира без забавяне и още на почивката пусна Ляич и Строотман на местата на Флоренци и Наинголан.

Строотман бе прекарал само три минути на терена, когато пусна много хитро подаване на втора греда и Тоти с първото си докосване оплете в обратния долен ъгъл за 2:1. „Небесносините” искаха засада, но на повторенията Тоти изглеждаше на една линия с последния бранител.
Маркети изби свиреп шут на Итурбе с две ръце, но натискът на Рома бе смазващ. В една от редките си атаки след паузата Лацио можеше да
си върне аванса от два гола, но ударът на Маури нацели близката дясна греда след центриране на Баста.

Кандрева бе на път да шокира Де Санктис от около 30 метра, ала опитният страж внимаваше и изби.

Хосе Холебас центрира дълбоко на втора греда в 64-ата минута, а Франческо Тоти акробатично насочи отново в обратния ъгъл с десния крак, докато цялото му тяло беше във въздуха и „Олимпико” изригна. „Принца на Рим” отпразнува 11-ия си гол в голямото градско дерби със селфи пред трибуната с верните фенове на „вълците”.

Лацио загуби двата си гола аванс, а наставникът Пиоли направи двойна смяна и извади Джорджевич и Андерсон, за да пусне Клозе и Онази.

Кевин Строотман опита марковия си изстрел отдалеч, но намери ръцете на Маркети.

В края и двата отбора се умориха и мачът стана двуостър с неспирни атаки и към двете врати. Лацио имаше голям шанс да вземе всичко от дербито в 89-ата минута. След като Манолас блокира удара на Маури, топката падна на крака на Клозе и Де Санктис спаси решително с една ръка.