3. Магнетичният Стилиян Петров се оттегли от футбола с хеттрик на Бербатов и обичта на хиляди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стенли изведе своя тим с капитанската лента, в края поигра и за Селтик, а 60 000 пяха за него "You'll never walk alone"

Вдъхновяващият Стилиян Петров сложи и символичен край на своята футболна кариера с бляскав бенефис на „Селтик парк” в Глазгоу. Отборът на Стилиян спечели с 5:3 срещу  сборен тим на Селтик, а денят принадлежеше на българите.

Димитър Бербатов вкара хеттрик за отбора на Стилиян, а Мартин Петров вкара другото попадение за победителите.

Огромната любов на над 60 000 по трибуните даде сила на Стан да изведе своя отбор с капитанската лента. Той бе заменен в 31-ата минута от Гарет Бари, а в последните минути влезе да поиграе и с екипа на Селтик.

Куп футболни звезди, поп певецът Луи Томлинсън от световноизвестната група "One Direction" и английският комик Джон Бишоп също се включиха в благотворителния мач, чрез който бяха събрани пари за лечението на болни от левкемия.

Българското присъствие в мача беше солидно. Димитър Бербатов, Мартин Петров, Мариян Христов, Радостин Кишишев и Христо Йовов бяха в Глазгоу, за да застанат до Стилиян в този сантиментален момент.

Мениджърът на Астън Вила Пол Ламбърт игра и за двата отбора, а Мартин О'Нийл пак застана на пейката на Селтик за кеф на публиката.

На терена мачът започна по познат начин. Още преди да е изтекла една минута Карлос Куеяр пусна пас за Бербатов, а той технично прати покрай вратаря за 1:0 за 11-те на Стилиян.

Селтик изравни бързо в 10-ата минута. Хабиб Бей направи дузпа срещи Боби Пета и шведската легенда на Селтик Хенрик Ларсон порази целта за 1:1.

Изцяло български гол пак даде аванс на тима на Стенли. Мариян Христов изведе Мартин Петров отляво и крилото от Враца по диагонала вкара красиво с помощта на страничната греда за 2:1.

В 19-ата минута мачът бе прекъснат. „Минутата на Стилиян Петров” накара целият стадион да стане на крака и да аплодира непримиримия Стан, който удържа сълзите и геройски продължи мача.

В 32-ата минута Стилиян все пак бе заменен от Гарет Бари и „Селтик парк” отново избухна в аплодисменти. Стенли сложи капитанската лента на ръката на мениджъра на Астън Вила Пол Ламбърт.

Поп иконата Луи Томлинсън, член на групата „One Direction”, влезе на терена за Селтик и предизвика истерия сред тийнейджърите в публиката.

Бербатов бе на ниво и в 39-ата минута наниза втория си гол за 3:1.

Капитанът на Челси Джон Тери игра в отбора на Стенли и бе много близо до феноменален гол, но с прехвърлящ удар зад центъра намери страничната греда.

След почивката Радостин Кишишев влезе в отбора на Стан.

Бербатов тресна греда с хубав удар в началото на втората част, но успя по-късно да оформи хеттрик.

В 58-ата минута Берба се разходи сред защитата на Селтик, направи две двойни подавания със свои съотборници, падна пред вратаря, но успя бързо да се превърти на земята и мушна с другия крак под него за 4:1.

В 62-ата минута бяха направени много смени, като Бербатов и Мартин Петров бяха сменени.

Комикът Джон Бишоп изпусна дузпа за Селтик в 62-ата минута, а голът при добавката бе отменен.

Христо Йовов също влезе за тима на Стилиян, а Селтик се върна в мача към края.

Пиер ван Хойдонк намали на 2:4, а Браун вкара 9 минути преди края за 3:4.

В 85-ата минута Стилиян Петров влезе в игра с екипа на Селтик и отново изправи стадиона на крака.

Ники Бърн оформи крайното 5:3 в самия край, а след мача дойдоха най-емоционалните мигове.

„Паркхед” бе озвучен от „You’ll Never Walk Alone” и над 60 000 изпяха песента като един в чест на Стилиян Петров, който този път не удържа сълзите, напиращи в очите му.

Капитанът благодари на публиката и се оттегли след едно от най-емоционалните и впечатляващи изпращания в света на футбола.

Селтик XI - Стилиян Петров XI 3:5
0:1 1' Бербатов
1:1 10' Ларсон /дузпа/
1:2 16' Петров
1:3 39' Бербатов
1:4 58' Бербатов
2:4 74' Ван Хойдонк