3. Мъката на Ливърпул продължава (ВИДЕО)

Мъката на Ливърпул продължава (ВИДЕО)

Тимът на Брендън Роджърс завърши 0:0 срещу Стоук Сити, продължава да е без успех на „Анфийлд” от началото на сезона

Отборът на Ливърпул продължава да разочарова с представянето си от началото на сезона, след като днес завърши наравно 0:0 срещу Стоук Сити в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Анфийлд”, а след това реми, мърсисайдци продължават да са без победа на своя стадион от старта на кампанията.

Иначе Ливърпул бе по-добрият тим на терена в днешния двубой и владееше топката повече от своя съперник, но така и не съумя да реализира поне едно от положенията пред вратата на Стоук Сити, които не бяха малко на брой. „Грънчарите” от своя страна също имаха своите шансове, но и те не достигнаха до гол и по този начин мачът приключи при нулево равенство.

Гостите започнаха по-добре двубоя и още в началните минути имаше няколко ситуации пред Пепе Рейна. Вратарят на Ливърпул спаси удар на Чарли Адам в 5-ата минута, а малко след това Марк Уилсън също стреля, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Ливърпул също започна да поглежда към вратата на съперника, но удари на Нури Шахин и Луис Суарес бяха блокирани. В 20-ата минута се откри добра ситуация пред Майкъл Кайтли, който стреля, но Пепе Рейна успя да отрази изстрела на полузащитника.

Малко преди да изтече половин час игра от началото на мача Стивън Джерард нанесе страхотен изстрел от далечно разстояние, но Асмир Бегович бе на мястото си и спаси, а малко след това се откриха и ситуации пред Сусо и Даниел Агер, но и те не доведоха до гол. В 34-ата минута Стивън Джерард отправи нов изстрел към вратата на „грънчарите”, но ударът не попадна в целта.

През втората част Ливърпул създаде доста на брой опасности пред Асмир Бегович и на няколко пъти бе много близко до гола. Още в началото на вторите 45 минути се откриха две ситуации пред Глен Джонсън, но при първата от тях вратарят на Стоук Сити спаси, а при втората – кълбото не попадна в очертанията на вратата. В 59-ата минута Луис Суарес стреля от малко повече от 10 метра, но топката излезе в аут, а в следващите минути Чарли Адам и Стивън Н’Зонзи се отчетоха с пропуски за гостите.

До края на двубоя Ливърпул владееше инициативата, а в 71-ата минута Рахим Стърлинг получи отлична възможност да открие, но ударът му срещна лявата греда на вратата на Асмир Бегович. Малко след това и Джо Коул пробва късмета си, но кълбото не намери рамките на вратата. Нури Шахин също стреля в аут в 77-ата минута, а в 83-ата Луис Суарес можеше да се превърне в герой за Ливърпул, но ударът му срещна левия страничен стълб. В самия край на мача лявата греда за трети пореден път спаси Стоук Сити, след като Мартин Шкъртел отправи удар с десния крак, а кълбото намери в левия стълб.

Така двубоят приключи без голове и двата тима взеха по точка от сблъсъка. След това реми Ливърпул има 6 точки и се намира на 14-ото място в подреждането. Стоук Сити е 12-ти с 8 пункта.