3. Мъките на Борусия продължават след хикс с Майнц (ВИДЕО)

Мъките на Борусия продължават след хикс с Майнц (ВИДЕО)

Един Терзич и компания продължават да буксуват в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) завърши 2023 година с поредно разочарование. Съставът на Един Терзич записа общо шести пореден мач без успех във всички турнири, след като стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Майнц 05.Борусия започна срещата аткивно и в 8-ата минута изстрел на Джейми Биное-Битънс се отби от напречната греда.

В 29-ата минута домакините все пак откриха резултата. Юлиан Брант с прекрасно изпълнение от фаул бе точен за 1:0.

Вестфалци обаче продължаваха да бъдат преследвани от малшанс и в 31-вата минута за втори път напречната греда се разтресе след изстрел на Марсел Забицер.

И вместо дортмундци да водят убедително, в края на полувремето те бяха наказани. Топката бе центрирана в близост до вратата, Сеп ван ден Берг се извиси и стреля с глава и след лоша намеса на вратаря се оказа, че кълбото е преминало зад голлинията - 1:1.През второто полувреме играта бе доста по-позиционна и реалните голови положения пред двете врати на практика липсваха. Все пак в добавеното време Борусия можеше да стигне до успеха, но гол на Джовани Рейна бе отменен заради засада.

Така срещата завърши без победител, като Борусия остава на 5-тото място с 27 точки. Майнц пък се измъкна от опасната зона и вече е 15-и с 10 точки.