3. Малката Борусия разби големия Байерн при подновяването на Бундеслигата (видео)

Малката Борусия разби големия Байерн при подновяването на Бундеслигата (видео)

Баварците паднаха с 1:3 от Марко Ройс и компания

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах продължава с невероятните си представяния от началото на сезона, след като при подновяването на шампионата в първа Бундеслига след зимната пауза, се наложи с 3:1 над Байерн (Мюнхен).

Срещата се игра на стадион "Борусия Парк" пред около 54 хиляди зрители и бе от програмата на 18-ия кръг на германския елит.

Двубоят започна равностойно с няколко нарушения в средата на терена. Така дойде 11-ата минута, когато сякаш от нищото, звездата на домакините - Марко Ройс, стреля с десния крак извън пределите на наказателното и прати топката в долния десен ъгъл на Нойер за 1:0.

След гола баварците опитаха веднага да отвърнат на удара, но изстрел на Гомес с глава бе спасен от стража на Борусия.

С течение на времето гостите все повече затягаха обръча около вратата на Гладбах, но пропуски от изгодни ситуации направиха Тимосчук, Робен и Кроос.

Домакините пък основно разчитаха на контраатаки и при една такава в 41-ата минута Ханке изведе Херман в наказателното поле, а последният с десния крак не остави шансове на Нойер за 2:0.

Втората част стартира с малко по-активна игра на Байерн, но добре групираният тим на Борусия рядко допускаше опасни възможности пред вратата си.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Херман сложи точка на спора, след като бе изведен хубаво в пеналта от Ройс и с левия крак матира за трети път стража на Байерн.

До края на двубоя все пак имаше време за гостите да отбележат поне почетно попадение. То падна в 76-ата минута, когато топката попадна в Швайнщайгер след корнер, а капитанът с мощен шут я заби в горния десен ъгъл, оформяйки крайното 1:3.

След успеха Гладбах се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 36 точки, на 1 зад лидера Байерн. Трети е шампионът Борусия Дортмунд с 34 пункта, но и мач по-малко.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1