3. Малко радост за феновете на Ливърпул - 2:0 над Уулвс

Малко радост за феновете на Ливърпул - 2:0 над Уулвс

Джерард и Бенаюн с голове за "червените" на "Анфийлд"

Малко радост за феновете на Ливърпул по време на Коледните празници донесоха възпитаниците на Рафа Бенитес. В среща от 19-ия кръг на Висшата лига, играна под проливния дъжд на „Анфийлд, мърсисайдци постигнаха успех с 2:0 над Уулвърхемптън.

Защитникът на „вълците” Уорд получи червен картон в 52-ата минута и „червените” стигнаха до победата след попадения на Стивън Джерард и Йоси Бенаюн.

След постигнатите три точки Ливърпул е на 7-а позиция в Премиершип с 30 точки. Новаците Уулвс са 15-и с 19 т.

Ливърпул започна силно срещата. До 10-ата минута „червените” имаха четири реални възможности за откриване на резултата, но мрежата на Уулвс остана суха. Най-близо до попадение бе Торес, чийто шут бе отразен с вещина от Ханеман.

Постепенно „вълците” на Мик МакКарти се окопитиха и започнаха да тормозят Рейна. Милияш стреля от фаул, а Ебанкс-Блейк с глава. И в двете ситуации испанският страж на домакините спаси. Най-чистото положение за Уулвс бе след изпълнение на ъглов удар като от 3 метра Дойл с глава не бе точен.

Играчите на Ливърпул отговориха на предизвикателството, но Акуилани, Джерард, Бенаюн и Торес не успяваха да затруднят бранителите и вратаря на гостите. Това бе и първи мач за Акуилани като титуляр във Висшата лига след 20-милионния си трансфер през лятото.

Най-чистото голово положение за мърсисайдци бе в края на първата част. Джонсън се озова на добра позиция в наказателното поле, но отново Ханеман бе на висота.

Силната игра на вратаря на „вълците” продължи и малко след подновяването на играта той отрази удар от 18 метра на Джерард.

Само в рамките на 5 минути, между 47ата и 52-ата, защитникът на Уулвс Уорд получи два жълти картона от рефера Андре Маринър и пое пътя към съблекалните, оставяйки своите съотборници в намален състав.

Дъждът над Ливърпул се усили, а голове нямаше.

В 62-ата минута обаче крепостта на Мик МакКарти рухна. Инсуа се пребори за една спорна топка по лявото крило, центрира в наказателното поле и там Джерард с глава направи 1:0 в полза на „червените”. Това бе първи гол за капитана на тима от 8 мача.

20 минути преди края на мача Ливърпул стигна до втори гол. Аурелио центрира от ляво, топката след разбъркване стигна до Бенаюн, който финтира бранител на гостите, шутира, коженото кълбо рикошира в Хенри и влетя в мрежата на Ханеман – 2:0.

Последваха нови добри атаки за тима на Бенитес, но Бенаюн и Джерард не бяха точни.

Нов гол до края не падна, Ливърпул – Уулвс 2:0.

ЛИВЪРПУЛ – УУЛВЪРХЕМПТЪН 2:0
(1:0) Джерард 62’
(2:0) Бенаюн 70’

ЛИВЪРПУЛ: Рейна; Джонсън, Карагър, Агер, Инсуа; Лукаш, Акуилани (85’ Пачеко), Бенаюн (89’ Спиъринг), Аурелио (76’ Каут); Джерард; Торес;

УУЛВЪРХЕМПТЪН: Ханеман; Стиърман, Кредък, Бера, Уорд; Фоули, Хенри, Милияш (63’ Мансиен), Джарвис; Ебанкс-Блейк (67’ Ивелумо), Дойл (58’ Елокоби);

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Уорд (У);
ВТОРИ ЖЪЛТ/ЧЕРВЕН КАРТОН:Уорд (52’ У);