3. Ман Сити преби Ливърпул - 4:1 (ВИДЕО)

Ман Сити преби Ливърпул - 4:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават в борбата за титлата

Манчестър Сити победи с категоричното 4:1 Ливърпул в дербито им от 29-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" губеха в резултата след 17 минути игра, но след това поеха пълния контрол върху срещата и забиха четири безответни гола, които ги върнаха на пет точки от лидера Арсенал.

Малко след като измина четвърт час игра Ливърпул поведе. Дълга топка намери Диого Жота, който бе с Мануел Аканджи на гърба. Топката обаче отиде на пътя на Мохамед Салах, който с едно докосване направи 0:1.

Шампионът на Англия изравни в 28-ата минута. Марез подхвана атака отдясно, която стигна до отсрещния фланг, където бе Джак Грийлиш, който поднесе топката на Хулиан Алварес на празна врата, а аржентинецът не сбърка за 1:1.

Манчестър Сити сътвори пълен обрат с началото на второто полувреме. Марез получи на скорост топката на десния фланг, след което направи успореден пас към наказателното, а там Алисон не успя да пресече топката и Де Бройне засече за 2:1.

Сити нанесе и трети удар по своя съперник в началото на полувремето - Марез проби отдясно и намери Алварес в наказателното. Аржентинецът стреля, но ударът му бе блокиран. Топката обаче отиде у Гюндоган, който направи 3:1.

Минута след третия гол Гакпо имаше шанс да върне едно попадение, но ударът му мина до вратата на Едерсон. Малко след това Аке пресече една топка по много лош начин и Гакпо опита да си изпроси лековата дузпа.
В ответната атака Грийлиш стреля по диагонала, но Алисон се намеси добре и парира.

В 74-ата минута Де Бройне и Грийлиш комбинираха добре отляво на наказателното поле и англичанинът се оказа на върха на нападанието на манчестърци, засичайки подаване от своя белгийски съотборник за 4:1.