3. Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня

Шампионът на Англия Манчестър Сити направи втора поредна грешна стъпка във Висшата лига, след като стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Нюкасъл в първия мач от шестия кръг.

"Гражданите" остават на първото място в таблицата с 14 точки, но още до края на деня могат да бъдат свалени от него от Арсенал и Ливърпул.

След като преди седмица при домакинството си на Арсенал футболистите на Пеп Гуардиола стигнаха само до равенство 2:2, то в днешния двубой те излязоха пределно мотивирани да вземат трите точки. През първото полувреме играта на гостите спореше, а пробивите на Джак Грийлиш по левия фланг вещаеха постоянни проблеми за Ник Поуп. Точно преди един такъв в 37-мата минута падна и първият гол в мача. Грийлиш комбинира по земя с Йошко Гвардиол, който се освободи от опеката на бранител на домакините и с удари по диагонала с десния крак бе точен за 0:1.

Нюкасъл обаче успя да реагигра през второто полувреме, макар играта отново да бе основно в половината на "свраките". В 57-мата минута Антъни Гордън се измъкна зад централните защитници на Манчестър Сити и бе повален на земята от вратаря Едерсон, което доведе до дузпа в полза на домакините.

Именно Гордън застана зад топката и с хладнокръвен удар бе точен за 1:1.

В заключителните 30 минути играта се пренесе изцяло в половината на Нюкасъл, но вратарят Ник Поуп бе безупречен във всички ситуации, в които се изискваше намесата му.

Със спечелената точка Нюкасъл излезе на временното пето място в класирането с 11 точки.

Анчелоти: Свикнали сме и без Мбапе