3. Ман Сити се разправи с Лийдс - 3:1 (ВИДЕО)

Ман Сити се разправи с Лийдс - 3:1 (ВИДЕО)

Холанд с два гола

Ерлинг Холанд вкара само два гола, като можеше да вкара поне още толкова при победата на Манчестър Сити с 3:1 като гост на Лийдс на „Еланд Роуд“ в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите“ не изпускат от поглед лидера в класирането Арсенал.

Още във 2-ата минута пред Ерлинг Холанд се откри чудесна възможност, но ударът му бе отразен от Илан Мелие.

Норвежкият нападател на Манчестър Сити излезе сам срещу Мелие в 31-ата минута, но ударът му отново бе отразен.

Четири минути по-късно пред Илкай Гюндоган се откри чудесна възможност, но Илан Мелие отново се намеси и спаси.

Манчестър Сити направи нов много голям пропуск в 45-ата минута, когато Рико Люис подаде към Джак Грийлиш, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Лийдс, но стреля много неточно в аут.

Все пак Манчестър Сити поведе с 1:0 в добавеното време на първата част, когато Илкай Гюндоган подаде към Кевин Де Бройне, а той към Родри. Испанецът комбинира с Рияд Марез, който бе в наказателното поле на Лийдс и стреля, но Илан Мелие плонжира и спаси. Отбитата топка попадна на крака на Родри, който при добавката не пропусна да вкара.

Манчестър Сити удвои своя аванс в 51-ата минута, когато Лиъм Купър допусна много груба грешка и подаването му беше пресечено от Джак Грийлиш, който напредна, след което пусна на Ерлинг Холанд, който на празна врата направи резултата 2:0 за „гражданите“.

Манчестър Сити поведе с 3:0 в 64-ата минута, когато Джак Грийлиш подаде към Ерлинг Холанд, който за трети път вкара топката във вратата на Илан Мелие. Това е гол номер 20 за норвежеца с екипа на „гражданите“ във Висшата лига. Той вече има 26 отбелязани попадения във всички надпревари.

Лийдс намали своя пасив в 73-ата минута, когато Сам Грийнууд центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Сити, където Паскал Струйк бе изпуснат от Мануел Аканджи и с глава вкара топката във вратата на Едерсон.

Пред Кевин Де Бройне се откри добра възможност в 75-ата минута. Белгиецът стреля от границата на наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Илан Мелие.

Ерлинг Холанд отново бе изведен сам срещу Илан Мелие в 77-ата минута, но вратарят на Лийдс отново спаси.

Сам Грийнууд отправи коварен удар в 79-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Едерсон. Три минути по-късно Грийнууд имаше добра позиция от фал, но стреля неточно в аут.

Манчестър Сити е втори с 35 точки, като изостава на пет от лидера Арсенал, а Лийдс е петнадесети с 15 точки.