3. Ман Сити взе Суперкупата на Европа (ВИДЕО)

Ман Сити взе Суперкупата на Европа (ВИДЕО)

"Гражданите" надвиха Севиля с дузпи

Манчестър Сити спечели Суперкупата на Европа след като надви Севиля след 1:1 и изпълнения на дузпи, в които бяха по-точни с 5:4. Всички изпълнителни на наказателни удари бяха перфектни освен Будел, който прати петата дузпа в напречната греда.

Севиля поведе с 1:0 в 25-ата минута. Оливер Торес подаде към Лукас Окампос, който продължи за Маркос Акуня, а той центрира в наказателното поле на Манчестър Сити, където Юсеф Ен-Несири бе изпуснат от Йошко Гвардиол, надскочи Нейтън Аке и стреля с глава, топката срещна десния страничен стълб на вратата на Едерсон и влетя в мрежата му.

Севиля направи страхотен пропуск в 50-ата минута. Испанският отбор организира бърза контраатака. Лукас Окампос преодоля Кайл Уокър, след което напредна и достави топката в наказателното поле на Манчестър Сити на Юсеф Ен-Несири, който беше сам срещу Едерсон, но мароканецът стреля в краката на бразилския вратар, който спаси.

Две минути по-късно Севиля организира нова контраатака, при която Ен-Несири навлезе в наказателното поле на Манчестър Сити, но стреля от сравнително малък ъгъл в аут.

Манчестър Сити изравни резултата в 63-ата минута. Родри центрира в наказателното поле на Севиля, където Коул Палмър бе изпуснат от играчите на испанския отбор и с глава прати топката във вратата на Боно.

Джак Грийлиш направи добър пробив по десния фланг в 78-ата минута, след което центрира остро в наказателното поле на Севиля, а Неманя Гудель бе на път да си отбележи автогол.

Четири минути по-късно Грийлиш отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Севиля, но Боно спаси. В първата минута на добавеното време на двубоя Фил Фодън центрира от фал в наказателното поле на Севиля, където Нейтън Аке отново бе изпуснат и стреля с глава, но Боно се намеси решаващо и изби в корнер.

Във втората минута на добавеното време на срещата Кайл Уокър отправи много опасен удар от дистанция, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Така развръзката остана да дойде след дузпи. "Гражданите" започнаха с гол на Холанд, а Окампос изравни. Последваха нови два точни изстрела, а след това Ковачич покачи до 3:2 преди сънародникът му Иван Ракитич да върне отново равенството за 3:3.

Грийлиш и Монтиел също вкараха дузпите си, а след това Уокър вкара преди Будел да разтресе напречния стълб, което прати трофея в ръцете на Сити.