3. Манчестър Сити изхвърли Челси след два гола за 5 минути (ВИДЕО)

Манчестър Сити изхвърли Челси след два гола за 5 минути (ВИДЕО)

Риад Марез и Хулиан Алварес бяха точни за успеха с 2:0

Манчестър Сити победи Челси с 2:0 и го отстрани рано от "Карабао Къп". Марез и Алварес вкараха през второто полувреме, след като преди почивката "сините" имаха добри възможности за гол.

В самото начало на мача Менди не прецени добре една дълга топка, но Алварес не успя да се възполва. Няколко минути по-късно удар от близко разстояние на Диаш бе блокиран от бранител на гостите, а при последвалия ъглов удар топката бе избита в краката на Джак Грийлиш, чийто много силен изстрел мина до десния стълб на вратата на Челси.

Челси пък изпусна най-чистото положение в 12-ата минута, когато Пулшич засече със слаб удар ниско подаване отдясно. Палмър в една от следващите офанзиви на манчестърци се завъртя и стреля от 13-14 метра, но рикошет в Кулибали омекоти топката и Менди я улови без проблем.Грийлиш бе спънат на границата на пеналта от Кулибали, но ударът на Гюндоган от пряк свободния удар мина над напречната греда и кацна на мрежата.

Контраатака на Челси едва не завърши с гол точно в средата на полувремето. Пулишич напредна мощно през центъра, освободи си място за изстрел и нанесе такъв, но Ортега прати кълбото в корнер.

Пред Алварес се откри нова възможност, и то много чиста в 29-ата минута. Аржентинецът стреля мигновено от позиция фронтално срещу вратата, но шутът му мина покрай вратата. Пет минути преди края на частта Грийлиш тества рефлекса на Менди с удар в далечния ъгъл - сенегалецът обаче показа, че внимава и парира. Три минути след това поредна контра на "сините" стигна до младока Люис Хол, който залъга играч на "небесносините", но останал сам срещу Ортега, стреля в краката му.

"Гражданите" започнаха и втората част по-добре от лондонския си противник. Грийлиш нанесе удар по земя от точката за изпълнение на дузпа, но Менди отново бе непробиваем.

В 53-ата минута резултатът бе открит. Марез прехвърли стената от пряк свободен удар и не остави шанс на Едуар Менди.

Пет минути след откриващото попадение падна и второ. "Гражданите" развиха бързо нападение, завършило с отразен удар на Марез от Менди. Алварес обаче дотича до отбитата топка и удвои преднината на своите.

Лондончани можеха бързо да се върнат в мача, но младокът Люис Хол се отчете с втори сериозен пропуснат шанс. Стефан Ортега спаси негов удар от 7-8 метра в долния десен ъгъл.