3. Манчестър Сити надигра Уест Хем на „Етихад” (ВИДЕО)

Манчестър Сити надигра Уест Хем на „Етихад” (ВИДЕО)

„Гражданите” заслужено спечелиха с 2:1 сблъсъка си с „чуковете”

Детронираният английски шампион Манчестър Сити се върна на победния път и спечели с 2:1 домакинството си срещу Уест Хем от 34-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите” реагираха подобаващо на загубата от Тотнъм миналия уикенд с 1:3 в Лондон и категорично надиграха „чуковете”, като само пропуските на Карлос Тевес и Самир Насри ги лишиха от по-убедителна победа.

Те започнаха срещата на своя „Етихад” на високо ниво и в 28-ата минута осъществиха една блестяща, многоходова атака, в която основно действащо лице бе Насри, асистирал на Кун Агуеро за първото попадение в срещата.

След това „небесносините” продължиха да диктуват случващото се на терена, докато гостите разчитаха предимно на контраатаки и високи центрирания към Анди Керъл.

Вторият гол в мача падна чак в 83-ата минута, когато Яя Туре се разписа с прецизен шут от границата на наказателното поле за 2:0. В края на двубоя Анди Керъл имаше възможност да намали резултата, но стреля с глава от границата на вратарското поле право в тялото на Джо Харт.

Нападателят все пак се реабилитира в последните секунди на 4-минутното добавено време, когато се пребори с двама бранители на домакините и стреля силно от същата позиция, но с крака, след което Харт не се намеси убедително и позволи топката да мине между краката му – 2:1.

След успеха момчетата на Роберто Манчини събраха 71 точки и на практика си гарантираха директно участие в групите на Шампионска лига догодина, докато Уест Хем остана с 42 в своя актив.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито