3. Манчестър Сити надви мексиканци в контрола

Манчестър Сити надви мексиканци в контрола

Кевин Де Бройне вкара и двата гола

Манчестър Сити записа първата победа в подготовката си. Тимът на Пеп Гуардиола с 2:1 над мексиканския Америка. Срещата е част от турнето на "гражданите" в САЩ и се игра на "NRG Стейдиъм" в Хюстън.

Кевин Де Бройне с далечен удар откри след половин час игра, а Америка възстанови равенството в 43-ата минута, когато Хенри Мартин получи дълъг пас, овладя елегантно топката, финтира защитник и хладнокръвно реализира за 1:1.

В добавеното време на първото полувреме англичаните си върнаха преднината. Рияд Марез пусна пас в коридор за Де Бройне, който напредна на скорост и стреля през краката на вратаря за 2:1.

Новата звезда на Ман Сити Ерлинг Холанд изгледа срещата от резервната скамейка, но така и не се появи в игра. Атаката в този мач бе водена от другото ново попълнение Хулиан Алварес, който през второто полувреме бе заменен от младока Лиъм Делъп.

Така "гражданите" започнаха успешно лятната си подготовка. Следващата контрола обаче е доста по-сериозна, като тя ще бъде с Байерн Мюнхен на 24 юли.