3. Манчестър Сити напомпа мускули с 4:0 над Нюкасъл (ВИДЕО)

Манчестър Сити напомпа мускули с 4:0 над Нюкасъл (ВИДЕО)

"Гражданите" пак са на 15 точки от Юнайтед и се откъснаха с 5 пред Тотнъм на втората позиция

Манчестър Сити скоро ще предаде титлата, но разгроми Нюкасъл с 4:0 в 31-ия кръг на Висшата лига и пак изостава на 15 точки от лидера Манчестър Юнайтед.

Тевес и Давид Силва дадоха бърз аванс от два гола на „гражданите” в самия край на първата част, а Венсан Компания ознаменува с красив гол завръщането си на терена преди Джеймс Пърч да си вкара автогол 20 минути преди края.

Това бе една от най-убедителните победи на Сити този сезон, а поне за 90 минути отборът на Манчини показа формата и решителността, която му донесе титлата през миналата кампания.

Джеко бе блокиран в началото, а Папис Сисе тресна гредата на домакините след пас на Анита при една от редките атаки на „свраките” на „Етихад”.

При колосално меле пред вратата на гостите Гарет Бари направи необясним пропуск. Джеко стреля, топката бе избита, но на няколко метра пред вратата попадна на крака на Бари, а халфът някак успя да прати над целта с удобния си ляв крак.

Джеко стреля с глава в аут, а вратарят Елиът спаси шут на Гаел Клиши.

В 41-ата минута Силва извади за Клиши на фланга, французинът пусна остро центриране и Карлос Тевес на задната греда засече в мрежата за 1:0.

Елиът направи невъзможното и спаси сигурен втори гол малко по-късно. Яя Туре подаде за Насри, той намери Джеко, босненецът използва силата си, за да се обърне покрай Янга-Мбива, ала Елиът изби удара към горния ъгъл.

В добавеното време на първата част Самир Насри изработи втория гол. Халфът отигра страхотно и намери Давид Силва, който от малък ъгъл пусна между краката на излезлия напред Роб Елиът – 2:0.

Гостите започнаха по-силно втората част и когато всички очакваха интригата да се върне, тя се изпари напълно.

Бари стреля от границата на наказателното поле, а Венсан Компани с пета отклони в мрежата за 3:0 в 56-ата минута. Така белгиецът отпразнува връщането си на терена след контузия.

20 минути преди края Яя Туре направи двойно подаване с Давид Силва, а ударът на котдивоареца се отклони в Джеймс Пърч и преодоля Елиът за крайното 4:0.

Манчестър Сити е на второ място с 62 точки, лидер е Манчестър Юнайтед със 77.

Нюкасъл има 33 на 15-та позиция и вече е само на 3 точки от зоната на изпадащите.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)