3. Манчестър Сити обезличи Бербатов и победи Фулъм с 2:0 (ВИДЕО)

Манчестър Сити обезличи Бербатов и победи Фулъм с 2:0 (ВИДЕО)

Давид Силва вкара и двата гола, Сити се доближи на 4 точки зад Юнайтед, лошата серия на Фулъм не спира

Димитър Бербатов игра цял мач, но неговият Фулъм загуби с 0:2 от шампиона Манчестър Сити на „Етихад” в 23-ия кръг на Висшата лига. Давид Силва вкара и двата гола за „гражданите”, които се доближиха на 4 точки зад лидера Манчестър Юнайтед, който в неделя вечер гостува на Тотнъм.

Бербатов започна на върха на атаката, а зад него действаше Браян Руис. Българският нападател изглеждаше много изолиран от играта заради пълния превес на Сити през всичките 90 минути. На няколко пъти Бербатов остана бесен от отиграванията на своите съотборници, които не му подаваха на чисти позиции в малкото добри шансове за лондончани.

Манчини не можеше да използва братята Яя и Коло Туре, които заминаха за Купата на Африканските нации. Хави Гарсия и Бари бяха опорни халфове, Тевес и Джеко водеха атаката, а възстановените Насри и Агуеро се появиха след почивката.

Срещата започна с преса на „небесносините” и Фулъм допусна гол още във 2-ата минута. Сити отне пред наказателното на съперника, Джеко стреля силно, Шварцер отрази, но притичалият Давид Силва по диагонала даде много ранен аванс на домакините за 1:0.

Джеко пропусна да се разпише, а Фулъм не можеше да намери своя ритъм.

През първата част Сити даде на гостите да владеят топката в дълги периоди от мача, но „Котиджърс” не създадоха нито един удобен шанс за Бербатов, който бе изолиран в атака.

Най-доброто положение за Фулъм дойде в 33-ата минута. Дъф центрира меко, Стив Сидуел засече с глава леко, но топката удари лявата греда и Харт я остави да излезе в аут.

Бербатов бе изкаран извън нерви в една ситуация, когато вдигаше ръце непокрит на дъгата, а пасът бе много неточен успоредно на голлинията.

След почивката Манчестър Сити вдигна оборотите и имаше пълен контрол над играта.

Сабалета се контузи в сблъсък с Хангеланд и бе сменен от Насри, което принуди Манчини да направи рокада в своята постройка.

В 69-ата минута Сити нанесе решаващ втори удар отново чрез Давид Силва. Испанецът подхвана сам атака, направи двойно с Клиши, на скорост направи още едно двойно с Тевес, нахлу в наказателното поле и технично копна над Шварцер в далечния ъгъл за 2:0.

До края Сити правеше каквото поиска. Силва само две минути по-късно беше близо до хеттрик, но шутира по диагонала до гредата.
Агуеро заобиколи Шварцер, но загуби баланс и със слаб удар не можа да вкара.

Джеко сложи точка на мача с фрапантен пропуск сам срещу вратаря в добавеното време.

Манчестър Сити има 51 точки на втората позиция, на 4 зад Юнайтед и на 9 пред третия Челси.

Фулъм има само две победи в последните си 12 мача и остава 14-ти с 25, на 6 пред опасната зона.