3. Манчестър Сити победи Шалке и се утвърди на първото място

Манчестър Сити победи Шалке и се утвърди на първото място

Отборът на Мачестър Сити успя да победи Шалке 04 на неговия стадион „Фелтинс Арена”. Срещата започна изключително оспорвано, но постепенно "гражданите" започнаха да налагат своя ритъм. В 32-та минута Даниел Стъридж проби по крилото и центрира прецизно в пеналтерията на Шалке, където Бенжани успя да открие резултата за 1:0. Веднага след гола немските играчи се опитаха да върнат попадението, но пропуски направи Иван Ракитич.

Отборът на Мачестър Сити успя да победи Шалке 04 на неговия стадион „Фелтинс Арена”. Срещата започна изключително оспорвано, но постепенно "гражданите" започнаха да налагат своя ритъм. В 32-та минута Даниел Стъридж проби по крилото и  центрира прецизно в пеналтерията на Шалке, където Бенжани успя да открие резултата за 1:0. Веднага след гола немските играчи се опитаха да върнат попадението, но пропуски направи Иван Ракитич.

Сити продължи да играе по-добре и през второто полувреме, когато Стивън Айрлънд покачи на 2:0 в 66 минута. След изстрел на Бенжани топката се отклони в Айрлънд, като излъга Мануел Ноер и се оплете в мрежата на Шалке за втори път. Немците се впуснаха в отчаян поход към вратата на Джо Харт, но след неумелата игра на Фарфан и Курани резултата остана непроменен.

След срещата Манчестър Сити се утвърждава на първо място в група „А” на турнира с 9 точки. След загубата пък Шалке остава с 4 точки, на една зад третия Твенте.