3. Манчестър Сити приключи годината с пестелив успех над Шефилд Юнайтед (ВИДЕО)

Манчестър Сити приключи годината с пестелив успех над Шефилд Юнайтед (ВИДЕО)

"Гражданите" записаха нова важна победа на сметката си

Манчестър Сити приключи с победа календарната 2023-а година. „Гражданите“ се наложиха с 2:0 срещу последния Шефилд Юнайтед в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.

Макар и без Ерлинг Холанд тимът на Хосеп Гуардиола очаквано доминираше на терена, но вкара само два гола, дело на Родри и Хулиан Алварес.

След успеха манчестърци са втори в класирането с 40 точки, на 2 зад лидера Ливърпул. „Остриетата“ остават на дъното с едва 9 точки.

Още в 3-тата минута домакините можеха да поведат, ако имаха малко по-голям късмет. Далечен изстрел на Хулиан Алварес обаче не намери целта.

Четвърт час след началото логичното се случи и Манчестър Сити излезе напред в резултата. Фил Фодън загуби топката в противниковата половина. Тя обаче беше овладяна от Родри, който проби през центъра и вкара с плътен удар за 1:0.

Първата по-сериозна опасност за вратата на Едерсон дойде чак в края на първата част. Бразилският страж на „гражданите“ обаче съумя да се справи с удара с глава на Джейдън Боли.

С началото на втората част нищо на терена не се промени. Сити продължаваше да атакува в търсене на попадение. След пропуски на Родри и Хулиан Алварес „гражданите“ все пак стигнаха до втори гол в 61-вата минута.

Фодън беше изведен чудесно в наказателното поле на Шефилд. Английският национал пусна успореден на голлинията пас по земя. Именно Алварес го засече, като за световния шампион с Аржентина беше детска игра да се разпише от един метър.

До края резултатът се запази непроменен и Ман Сити се поздрави със скромен откъм резултат краен успех.