3. Манчестър Сити продължава да блести и да показва класа (видео)

Манчестър Сити продължава да блести и да показва класа (видео)

"Гражданите" надвиха Болтън на "Рийбок Стейдиъм", Мартин Петров със страхотен мач и две асистенции

Отборът на Манчестър Сити постигна втора победа от началото на сезона, след като в днешното си гостуване на Болтън на „Рийбок Стейдиъм” спечели с 3:2 в един мач, превърнал се в истински спектакъл. Двата тима предложиха на зрителите множество интересни и вълнуващи моменти и цели пет гола. Титуляр за домакините бе българинът Мартин Петров. Полузащитникът направи страхотен мач и асистира за двата гола на отбора си, но все пак не успя да му помогне да предотврати поражението.

Срещата стартира равностойно, а постепенно гостуващият тим започна да стои малко по-добре на терена от своя съперник. И докато в първия четвърт час положенията пред двете врати не всяваха особен интерес, то в 18-ата минута дойде най-вълнуващият момент от началото на срещата. Един Джеко центрира от ляво на Яскелайнен и топката попадна в непокрития Серхио Агуеро, който направи непростим пропуск, пращайки кълбото високо над напречната греда на опразнената врата.

Малко по-активните действия на Сити доведоха до резултат в 26-ата минута. Давид Силва отправи доста силен удар от границата на наказателното поле, топката тупна малко пред Юси Яскелайнен, а това подлъга вратаря, който не съумя да улови кълбото и то попадна във вратата му. Преднината на „гражданите” бе удвоена в 37-ата минута, когато Гарет Бари пробва късмета си от дъгата на наказателното поле. Топката полетя застрашително към Яскелайнен, който отново не успя да отрази, и по този начин резултатът стана 0:2.

Болтън обаче не се предаде и само две минути, след като допусна второто попадение във вратата си, тимът от „Рийбок Стейдиъм” се върна в мача. Мартин Петров центрира топката към Иван Класнич, който с прецизен удар преодоля Джо Харт и направи резултата 1:2. Преднината на Манчестър Сити от един гол се запази и на почивката на срещата.

Втората част започна по най-добрия възможен начин за гостите. Зат Найт не успя да спре добре една топка и тя попадна в Джеко. Нападателят навлезе в наказателното поле на Болтън и с хубав удар не остави шансове на Яскелайнен.

Силните изяви на гостите продължиха, а действията на терена се развиваха предимно в половината на Болтън. Малко след като изтече час игра на „Рийбок Стейдиъм” обаче Болтън се върна за втори път в мача. Топката бе центрирана от Мартин Петров, а Кевин Дейвис намери хубаво кълбото с глава и го прати покрай Джо Харт, като преди да влезе, топката срещна лявата греда на вратата на английския страж.

След като отбеляза втори гол, Болтън се активизира и упорито търсеше равенството. Мартин Петров се отличаваше с великолепни отигравания, а атаките на домакините преминаваха предимно през зоната на българина. Сити обаче не допускаше колебания в отбрана и резултатът продължаваше да бъде 2:3.

В 84-ата минута Манчестър Сити пропиля отлична възможност, чрез която можеше да реши всичко в срещата. Адам Джонсън навлезе в наказателното поле и нанесе удар с десния си крак, а кълбото премина на сантиметри до дясната греда на Яскелайнен.

Така се стигна и до края на мача и „гражданите” постигнаха втора победа от началото на сезона. Тимът на Роберто Манчини оглавява класирането с шест точки. Болтън е седми с 3.