3. Манчестър Сити разстреля „свраките” в битката на непобедените (видео)

Манчестър Сити разстреля „свраките” в битката на непобедените (видео)

"Гражданите" нанесоха първо поражение на Нюкасъл след 3:1 на "Етихад"

Манчестър Сити записа седми пореден и общо единадесети успех през този сезон в английската Висша лига. „Гражданите” се наложиха с 3:1 над единствения друг тим, който беше непобеден в първенството досега – Нюкасъл.

Според очакванията Сити стартира с повече владеене на топката, но гостите се справяха с набезите им. Агуеро и Балотели опитаха да изведат домакините напред, но Тим Крул спаси ударите им.

Изглеждаше, че гостите от Североизточна Англия ще се оттеглят на почивка със суха мрежа, но Райън Тейлър се превърна в грешника за Нюкасъл.

Бранителят блокира с ръка шут на Яя Туре и съдията Крис Фой не се поколеба да отсъди дузпа. Марио Балотели хладнокръвно прати топката в мрежата от бялата точка и откри за 1:0 в 41-ата минута.

Нюкасъл още свикваше с мисълта, че е допуснал гол, когато Райън Тейлър се погрижи пасивът да набъбне до два гола. Той се замота с топка в крака в наказателното поле, отдясно нахлу Майка Ричардс, който му отне безкомпромисно и веднага насочи топката покрай Крул за 2:0 само 3 минути след първия гол.

Това попадения сякаш уби интригата и играчите на Роберто Манчини забавиха темпото. Хатем Бен Арфа можеше да направи мача интересен след час игра, но тресна гредата зад Джо Харт. После обаче самият Бен Арфа фаулира Майка Ричардс в наказателното поле на Нюкасъл и Фой отсъди втора дузпа за Сити. Зад топката застана Серхио Агуеро, който направи 3:0.

В края „свраките” стигнаха до почетен гол чрез Дан Гослинг. Демба Ба проби и стреля, Джо Харт изби право в краката на Гослинг и той оформи крайното 3:1.

Манчестър Сити вече се откъсна на цели 8 точки пред градския съперник Манчестър Юнайтед, който има мач по-малко. Нюкасъл записа първо поражение и е трети с 25 точки.

В друг мач от 12-ия кръг в Англия Съндърланд и Фулъм изиграха интригуващ мач, в който обаче никой не можа да се разпише и срещата приключи 0:0.