3. Манчестър Сити с класика над Стоук, Тевес изравни Бербатов в приза за голмайстор на сезона (видео)

Аржентинецът и българинът имат по 20 гола, след като вчера им бе отнето по едно попадение

Отборът на Манчестър Сити направи нова решителна крачка към третото място в шампионата, след като тази вечер се наложи с класическото 3:0 над тима на Стоук Сити, който само преди броени дни победи и във финала за ФА Къп. Срещата се игра на стадион „Сити ъф Манчестър” и бе от програмата на предпоследния 37-и кръг на Премиършип.

Страхотен мач за „гражданите” направи Карлос Тевес, който вкара два гола и по този начин изравни на върха на голмайсторската листа българина Димитър Бербатов. В момента и двамата имат по 20 попадения, но Манчестър Юнайтед има домакинство на Блекпул, в което Бербо може да реши всичко в своя полза.

Двубоят премина изцяло под диктовката на Сити, както се случи и във финала за купата на Англия преди няколко дни, но днес „гражданите” вкараха положенията си и записаха далеч по-категоричен успех.

Още в 14-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като Тевес и Милнър направиха хубаво двойно подаване, което завърши с мощен удар на аржентинеца за 1:0.

След гола Сити продължи да натиска, но пропуски направиха Милнър и Тевес, а ново попадение до почивката така и не падна.

Втората част стартира отново с по-активна играта на Манчестър Сити и в 54-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като Джонсън центрира хубаво от фаул, а Лескът с глава изпревари стража на гостите за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Карлос Тевес с втория си гол в мача. В 65-ата минута аржентинецът изпълни по феноменален начин пряк-свободен удар, правейки за трети път безпомощен Сьоренсен.

След успеха „гражданите” се изкачиха на 3-о място във временното класиране с актив от 68 точки, на 1 пред 4-ия Арсенал и на 3 зад 2-ия Челси. „Грънчарите” пък са 9-и с 46 пункта, колкото имат и Болтън и Уест Бромич.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)