3. Манчестър Сити с лудо реми в Шампионска лига

Манчестър Сити с лудо реми в Шампионска лига

Системата ВАР имаше много работа в мача срещу Копенхаген

Манчестър Сити завърши 0:0 като гост на Копенхаген в среща от четвъртия кръг в група "G" на Шампионската лига.

Английският тим пропусна дузпа, гол на Родри беше отменен, а след 30-ата минута игра и с 10 души след червен картон ан Серхио Гомес.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола са лидери в класирането с 10 точки, а домакините са на трета позиция с едва две точки от четири мача.

Сити беше без голямата си звезда Ерлинг Холанд, който получи почивка за двубоя.

Любопитното е, че за първи път в последните си 24 мача в Шампионската лига футболистите на Манчестър Сити не успяха да отбележат гол.

"Гражданите" прекъснаха и серията си от шест победи във всички турнири.

Двубоят предложи изключително интересни моменти през първите 30 минути и намеса на системата за видеоповторение ВАР три пъти при решаващи ситуации.

В 11-ата минута Родри откри резултата със силен далечен изстрел, но малко по-късно пападението беше отменено след намеса на ВАР заради игра с ръка на Рияд Марез в наказателното поле.

В 23-ата минута гостите претендираха за дузпа, която все пак беше отсъдена заради игра с ръка на Николай Бойлесен, отново след като съдията Артур Соареш Диаш изгледа видеоповторение на ситуацията. Марез застана зад топката, но вратарят на домакините Камил Грабара спаси неговия удар.

В 30-ата минута гостите от Манчестър останаха с човек по-малко, след като Серхио Гомес получи директен червен картон отново след намеса на ВАР.

През второто полувреме сериозните голови положения почти липсваха. на два пъти в 52-ата и 57-ата минути Кевин де Бройне отправи опасни удари, но не успя да се разпише и така двата тима спечелиха по една точка.

В другата среща от групата Борусия Дортмунд (Германия) е домакин на Севиля (Испания).