3. Манчестър Сити взе само точка на „Етихад” от Мидълзбро след гол №150 на Агуеро (ВИДЕО)

Новаците изравниха в самия край, първа победа за Съндърланд, резултати и голмайстори от Висшата лига

Новакът Мидълзбро измъкна точка от визитата си на лидера в класирането Манчестър Сити, след като стигна до 1:1 с гол в самия край на двубоя от XI кръг на английската Висша лига.

Така „гражданите” остават на върха в таблицата, но отборите на Арсенал и Ливърпул имат само с точка по-малко в активите си, а освен това са с мач по-малко.

Днешният започна добре за „небесносините” на Пеп Гуардиола и те диктуваха събитията на „Етихад” до последната секунда, когато допуснаха изравнително попадение.

Преди почивката вратарят на гостите Виктор Валдес демонстрира висока класа с няколко чудесни спасявания, но дори и той бе безпомощен в 43-ата минута, когато Серхио Агуеро се разписа след страхотен пас на Де Бройне.

Голът бе под номер 150 за аржентинеца след едва 223 мача във Висшата лига и така той стигна до впечатляващата кота за най-кратко време от всички до момента.

Преди попадението Манчестър Сити имаше цели 17 ситуации да открие резултата, а малко след него Хсус Навас нацели гредата.

След паузата обаче домакините намалиха оборотите и Клаудио Браво трябваше да се намесва решително, а в 91-ата минута се случи нещо, което почти никой не очакваше.

Тогава, след едно центриране отляво, Мартен де Роон се разписа с глава и подели точките.

Мидълзбро вече има 11 в своя актив, с колкото е и Уест Хем след равенство 1:1 вкъщи срещу Стоук Сити.

Междувременно Съндърланд записа дебютната си победа във Висшата лига, след като макар и с човек по-малко надигра с 2:1 като гост Борнемут.