3. Манчестър Юнайтед би с 3:1 Селтик в контрола (видео)

Манчестър Юнайтед би с 3:1 Селтик в контрола (видео)

Страхотен Бербатов с гол и две асистенции

Английският колос Манчестър Юнайтед започна по страхотен начин предсезонното си турне в САЩ и Канада, печелейки първия си мач с 3:1 срещу шотландския Селтик. Срещата се игра в Торонто, а в нея „червените дяволи” официално сефтосаха екипите си за новия сезон. Българинът Димитър Бербатов, който се отказа от националния отбор, изигра прекрасен двубой, в който вкара първото попадение, а след това асистира за останалите два гола на тима си.

Първото полувреме премина почти изцяло под диктовката на англичаните, а в началните минути Бербатов пропусна две изгодни положения за откриване на резултата. Така се стигна до 34-ата минута, когато българинът все пак успя да намери път към мрежата на Селтик. Тогава Диуф центрира страхотно в наказателното поле, Бербо овладя на дузпата и препарира вратаря на шотландците с мощен шут.

До края на полувремето нови голове не паднаха и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Юнайтед.

Втората част започна по-добре за Селтик, които в 61-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, реализирана хладнокръвно от Самарас. След гола „червените дяволи” отново натиснаха в търсене на крайния успех и в 80-ата минута Бербатов изведе Уелбек очи в очи със стража на шотландците, а англичанинът не сбърка за 2:1. Крайното 3:1 оформи младокът Клевърли, който получи пас отново от Берба, а след изстрела му топката рикошира в играч на противника и влетя в мрежата на Селтик.

Следващият мач на Юнайтед е на 21 юли срещу американския Филаделфия Юниън.