3. Манчестър Юнайтед дръпна с 8 точки в битката за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед дръпна с 8 точки в битката за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” загряха за градското дерби с 3:1 над Астън Вила, след две попадения на Ерера и красив гол на Рууни

Манчестър Юнайтед записа петата си поредна победа в английската Висша лига, след като надви с 3:1 гостуващия Астън Вила в среща от XXXI кръг на надпреварата.

Домакините бяха по-добри на терена през целия мач и заслужено го спечелиха, а с две попадения за успеха се отчете Андер Ерера. Капитанът Уейн Рууни пък реализира красив гол, а този във вратата на „червените дяволи” ще тежи на съвестта на вратаря им Давид де Хеа.

Техният мениджър Луис ван Гаал направи само една промяна в сравнение с тима, надвил Ливърпул на „Анфийлд” по-миналата неделя.

Аржентинският национал Маркос Рохо замени страдащия от вирус Крис Смолинг, а зад нападателя Уейн Рууни отново бе поставен Маруан Фелайни.

Още в началото на срещата гостите получиха шанс да открият резултата, след като Фил Джоунс и Давид де Хеа се сблъскаха, но за тяхно щастие това не доведе до попадение.

В 10-ата минута Ашли Йънг проби по фланга и центрира остро, а Хуан Мата отправи удар, който бе блокиран.

Последва шут и на Рууни, но далеч от целта. Малко след това капитанът на домакините поиска дузпа, но такава не последва.

В 27-ата минута „червените дяволи” проведоха една отлична атака по дясното крило, но опитът за задна ножица на Рууни след центрирането на Антонио Валенсия бе несполучлив.

Малко преди паузата Дейли Блинд стреля опасно и се получи рикошет, но Брад Гузан бе на своя пост.

Дори и той обаче бе безпомощен броени минути по-късно, когато Йънг изведе Блинд на фланга, а той върна към Андер Ерера, за да може испанецът със силен шут по диагонала да открие резултата в 43-ата минута – 1:0.

До почивката нови попадения не паднаха, но пък статистиката бе красноречива – 10 удара на Манчестър Юнайтед, от които 4 точни, при 74% владение на топката.

Малко след подновяването на играта за втората част Ашли Йънг опита марковото си изпълнение - пробив към пеналта и шут в далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата.

В 62-ата минута Валенсия намери отлично непокрития на далечната греда Маруан Фелайни, ала ударът с глава на белгиеца бе отразен от Гузан.

Впоследствие на терена се появи рекордната покупка в английския футбол – Анхел ди Мария, който 9 минути по-късно асистира на Уейн Рууни за втория гол в мача.

Аржентинецът проби по фланга и центрира, а в пеналта английският национал овладя с левия крак и със завъртане прати неспасяемо топката в горния ъгъл – 2:0.

Секунди след това гостите върнаха едно попадение. Това стана след изпълнение на корнер по земя и шут на Кристиан Бентеке (’80), който щеше да спре в краката на Де Хеа, но той неизвестно защо опита да лови – 1:2.

Точка на спора в добавеното време сложи Андер Ерера, който получи пас от Хуан Мата и от движение насочи топката прецизно в долния ъгъл, оформяйки крайното 3:1.

След успеха момчетата на Луис ван Гаал вече имат 62 т. в актива си и изостават с една от Арсенал, но пък водят с 8 пред петия Ливърпул. Астън Вила продължава битката за оцеляване с 28 точки от 31 мача.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига