3. Манчестър Юнайтед и Челси извъртяха мача на пропуските (видео + снимки)

Манчестър Юнайтед и Челси извъртяха мача на пропуските (видео + снимки)

„Червените дяволи” се наложиха с 3:1 в изключителна драма на „Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед и Челси предложиха ново изключително зрелище на стадион „Олд Трафорт”. „Червените дяволи” победиха „сините” от Лондон с 3:1 в дербито на петия кръг на Висшата лига, като емоциите на „Театъра на мечтите” бяха с особено висок градус. Двата тима направиха мача на пропуските, след като Уейн Рууни, Фернандо Торес и Димитър Бербатов направиха стряскащи пропуски.

Българският нападател получи възможност за изява десетина минути преди края на редовното време, в самия край на срещата Рууни го намери сам в наказателното поле, но голмайсторът за миналия сезон би толкова леко, че топката бе избита от голлинията.

С този изстрадан успех тимът на сър Алекс Фъргюсън затвърди първото си място с 15 точки, а Челси е трети с 10.

Играчите на Юнайтед владееха малко повече топката -54%, но това нямаше особено значение, защото и двата тима като цяло направиха много силен мач, а пропуските валяха един след друг, кой от кой по фрапиращ.

Двубоят, който се проведе пред над 75 000 зрители, започна добре за домакините в 8-ата минута, когато Ашли Йънг центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле Крис Смолинг се извиси над всички и с глава не остави шансове на Петер Чех. Футболистите на Челси веднага скочиха на съдията, защото смятаха, че има засада бранителя.

При 1:0 на „червените дяволи” Рамиреш бе изведен в наказателното поле и бразилецът се озова сам срещу Де Хея, но от около 2 метра пропусна да вкара. В 37-ата минута  домакините наказаха грешките на тима на Вияш-Боаш. Тогава блесна звездата на Луиш Нани. Той получи топката на дясното крило, напредна уверено и отправи неспасяема бомба към Чех от около 25 метра.

Класиката на Манчестър Юнайтед оформи Рууни след страхотна атака. Бранителите на Челси бяха матирани с няколко паса, Нани намери английския национал в малкото наказателното поле непокрит и той сам срещу вратаря не сбърка.

През второто полувреме градусът на терена значително се увеличи. Почти веднага след подновяването на играта Фернандо Торес бе изведен с великолепен пас от Анелка и Ел Ниньо с лекота прокара топката покрай младия страж на домакините.

Двамата герои – Рууни и Торес обаче се превърнаха и в грешници за отборите си. Десетката на „червените дяволи” пропусна дузпа, до която се стигна след нарушение срещу Нани. Националът повтори изпълнението на Тери от финала в Москва на Шампионската лига и се подхлъзна в последния момент.

Пропускът на Торес смело може да се каже, че бе от същата величина. Той показа класата си и направи за смя Карик, навлезе в наказателното поле, финтира и Де Хея, но изправи косите на всички привърженици на „сините”, като не намери очертанията на вратата.

Сър Алекс се смили над Бербатов и го пусна в игра на мястото на Чичарито, който получи контузия. В самия край на мача българинът можеше да сложи окончателно точка на спора, но и той добави името си в списъка на шокиращите пропуски. Рууни пробяга близо половината терен, не прояви егоизъм и подаде на Бербо в пеналта, но нашия се забави много, шутира слабо и топката бе избита.