3. Манчестър Юнайтед измъкна победата с човек по-малко срещу Палас (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед измъкна победата с човек по-малко срещу Палас (ВИДЕО)

"Червените дяволи" са трети с 42 точки

Манчестър Юнайтед успя да се добере до победата срещу Кристъл Палас с 2:1 в 22-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" трябваше да играят половин час с човек по-малко, но запазиха аванса си.

Още в първите минути Люк Шоу получи страхотен пас в коридор в наказателното поле и моментално опита да оправи центриране около малкия пеналт. Там обаче Уил Хюз пресрещна топката с ръка при едно последвало центриране на Рашфорд и след видео консултация с ВАР бе отсъдена дузпа за "червените дяволи". Бруно Фернандеш застана зад топка и излъга Висенте Гуаита, за да даде преднина на своите - 1:0.

Юнайтед можеше на бърза ръка да поведе и с 2:0, но Гуаита спаси опасен удар с глава на Вегхорст, а при последвалото разбъркване Рашфорд не успя да преодолее купа от играчи.

В средата на полувремето Рашфорд се отскубна от обраната на Палас и опита удар, но Гуаита се намеси.

Юнайтед вдигна много оборотите още с началото на второто полувреме, но в първите му минути така и не стигаше до чист шанс.

След малко повече от час астрономичеко време чаканият втори гол падна, а негов автор стана Маркъс Рашфорд .Английският национал засече от броени метри подаване по земя на Люк Шоу, което дойде след продължително разиграване от страна на домакините - 2:0. Минути след втория гол за Юнайтед, положението на тима от розово придоби леко по-сиви нюанси. Край тъчлинията се получи истинско меле с участието на двата отбора, след което Каземиро бе изгонен.

Основание за червения картон на бразилеца стана негова агресивна проява, в която хвана с две ръце за гушата съперник.Почти веднага се усети живецът в играта на лондончани, след като останаха с човек повече. Де Хеа показа невероятен рефлекс при удар на Дукуре, отразявайки в корнер. При изпълнението на ъгловия удар обаче испанецът нямаше какво да направи и Джефри Шлуп, макар и малко случайно, засече във вратата му за 2:1.