3. Манчестър Юнайтед измъкна точка от Стоук на "Британия" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед измъкна точка от Стоук на "Британия" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" вече 10 поредни срещи нямат загуба във Висшата лига след 1:1 с голове от два корнера

Манчестър Юнайтед се пребори за точка след 1:1 срещу Стоук Сити на „Британия” в първия мач от Висшата лига за 2015 година. Двата отбора откриха 20-ия кръг и футболната година с два гола на Шоукрос и Фалкао през първата част, които паднаха след корнери.

След почивката съдията Майкъл Оливър подмина игра с ръка на Смолинг в наказателното поле на Юнайтед, а Крауч удари греда и отборът на Ван Гаал удължи серията си без загуба на 10 поредни срещи в Премиършип, а Стоук не успя да вземе трета поредна победа.

Тази точка гарантира, че Манчестър Юнайтед ще остане трети след края на кръга с 37 точки, на 6 зад втория Манчестър Сити и на 4 пред 4-ия Саутхемптън, които имат мач по-малко. Стоук Сити е временно 10-и с 26 точки.

Днес Ван Гаал отново постави Уейн Рууни в халфовата линия, а Фалкао и Ван Перси си партнираха в предни позиции. Марк Хюз също избра много атакуващ състав с Арнаутович, Диуф, Уолтърс и Крауч накуп на терена.

Слабостта на Юнайтед в защита при статични положения се прояви още във втората минута. Стоук спечели корнер, Крауч бе оставен да се извиси и с глава да насочи по посока на вратата, а пред нея Райън Шоукрос бе оставен напълно непокрит да отклони с крак под гредата за 1:0. Голяма бе вината на Фил Джоунс, който напълно изгуби Шоукрос, когото трябваше да пази в наказателното поле.

Стоук лековато отстъпи инициативата на своя гост и Юнайтед постепенно напипваше верния ритъм. Въпреки това наивните грешки в защитата на Ван Гаал продължиха и Диуф открадна от слисания Джони Еванс, финтира го, ала когато излезе очи в очи с Де Хеа фалцово стреля в аут.

Затварянето на „грънчарите” пред собствената врата също се оказа неудачен ход и Юнайтед изравни на свой ред от корнер. Рууни центрира отляво, Карик на първа греда успя да отклони назад и Фалкао показа инстинкта си на голмайстор като с едно докосване насочи в долния десен ъгъл – 1:1 в 26-ата минута.

До почивката двете наказателни полета бяха обсипани със серия високи центрирания, които не създадоха заплаха за двамата вратари.
След почивката устремът в играта на Юнайтед секна, а Стоук разчиташе повече на стихиен натиск с още повече изсипани топки.

„Червените дяволи” повече владееха топката в началото на втората част, но положения пред Бегович нямаше. Ван Гаал направи двойна смяна и включи Ерера и Янузай на местата на Фалкао и Люк Шоу, но това не даде търсения ефект.

Удар на Крауч с глава бе спрян от протегнатата встрани ръка на Крис Смолинг, но реферът Майкъл Оливър замълча, въпреки че имаше чудесна видимост към ситуацията.

Секунди по-късно пред другата врата Ван Перси овладя на гърди пас на Мата и много технично прехвърли Бегович, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

Поредното центриране на Арнаутович от фланга бе отклонено технично от Крауч към далечния ъгъл, но гредата спаси застиналия Де Хеа, а двама футболисти на „грънчарите” се разминаха при опита за добавка. После Маме Диуф стреля от воле, а рикошет в Смолинг прати топката встрани.

Четвърт час преди края Ашли Йънг получи разтежение и бе заменен принудително от Рафаел, а Юнайтед се отчете в атака само с един неточен удар на Ван Перси след центриране отляво и срещата логично завърши без победител – 1:1.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен