3. Манчестър Юнайтед красиво спечели изтегления мач срещу Уест Хем с 3:0

Манчестър Юнайтед красиво спечели изтегления мач срещу Уест Хем с 3:0

Рууни, Бербатов, Валенсия и Оуен блестят на „Олд Трафорд”. Разликата с Челси пак е 1 точка

Манчестър Юнайтед спечели красива победа над Уест Хем. „Червените дяволи” биха с 3:0 в изтеглен мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра днес, защото в неделя Юнайтед ще спори с Астън Вила във финала за „Карлинг Къп”. Уейн Рууни бе над всички с двата си гола, а освен тях демонстрира познатия си хъс. Третият гол бе дело на резервата Майкъл Оуен. След тази победа разликата между Челси и Ман Юнайтед отново е само 1 точка, но „червените дяволи” са с мач повече.

Митко Бербатов показа, че се намира в много добра форма, след като за втори пореден мач игра на висота. След отличното си представяне срещу Евертън през уикенда, когато отбеляза единственото попадение при загубата с 1:3, капитанът на родните национали имаше дейно участие в головите атаки на неговия тим. Бербатов, който започна като титуляр и остана на терена до 78-ата минута, рядко бъркаше при подаванията, движеше се много и участваше в дефанзивната част от играта на Манчестър. Той обаче прекрати серията си да бележи във всеки от шестте мача, в които започваше като титуляр този сезон.

През първото полувреме „червените дяволи” съвсем естествено доминираха, а Уест Хем имаше минимални шансове на контраатака. След пропуски на Валенсия резултатът откри намиращият се в страхотна форма Рууни, а атаката съвсем спокойно може да се нарече шедьовър. Домакините повториха упражнението в началото на второто полувреме, за да удвоят своята преднина. Последва леко затишие, но резервата Майкъл Оуен успя да направи успеха на Юнайтед класически в края на двубоя.

В нападение домакините започнаха с Рууни и Бербатов, въпреки очакванията английският национал да остане резерва за сметка на Майкъл Оуен. Изтърпелият наказанието си от 4 мача Рио Фърдинанд бе оставен извън групата, а в центъра на отбраната започнаха Видич и Браун. Сър Алекс бе дал почивка и на вратаря Ван дер Сар, като под рамката да застане шанс получи Бен Фостър. Другото интересно име бе това на Дарън Гибсън в халфовата линия. С оглед финала за „Карлинг Къп” в неделя промените в тима на шампионите изглеждаха логични. В състава на Уест Хем имаше само една промяна в сравнение с мача срещу Хъл през уикенда. Джанфранко Дзола предпочете полузащитника Марк Нобъл пред Скот Паркър, който е на картон от наказание.

Още в 1-ата минута при центриране на Гибсън, Бербатов без да иска удари в лицето вратаря Грийн, който получи лекарска помощ и продължи срещата. В 7-ата минута Юнайтед създаде първата си голова възможност, в основата на която бяха Бербатов и Рууни. Топката попадна във Валенсия, но еквадорецът, останал почти сам срещу вратаря, се засуети и не я уцели.

По-нататък играта се развиваше предимно в централната зона на терена, където грешните пасове изобилстваха. Андерсон, който започна като титуляр за първи път от мача на Юнайтед срещу Сити за „Карлинг Къп” на „Ийстландс”, стъпи лошо и бе заменен принудително от Парк Джи-Сунг. Бехрами имаше добра възможност за гостите в 19-ата минута, но стреля неточно. Две минути по-късно Бербатов получи отлична топка по въздуха и когато изглеждаше, че българинът с физиката си ще надиграе бранителите на лондончани и ще излезе сам срещу Грийн, се забави и загуби кълбото.

След леко затишие отново Валенсия се озова на добра позиция. Крилото финтира защитник и стреля, но вратарят отби. При последвалия нов опит Бербатов технично чукна подаване към него, но Грийн пак спаси. Отново той се намеси при хубав далечен удар на Дарън Гибсън в 29-ата минута.

Юнайтед успя да поведе в 38-ата минута след повече от отлична атака. Защитникът Видич я започна, мина през центъра и подаде към Парк, а кореецът комбинира с Бербатов. Нашият национал с красиво докосване намери Валенсия вдясно, който пък от своя страна по въздуха предостави топката на перфектно пласиралия се Рууни. Нападателят с плонж не остави шансове на Грийн, отбелязвайки 26-ия си гол за сезона и 22-ия във Висшата лига. В 42-ата минута домакините сътвориха поредната си гениална атака, като настроението в тима на „червените дяволи” определено си пролича след откриването на резултата. В типичния си стил Бербатов комбинира с Рууни само с едно пипане на топката, последният без много да се бави се прицели в горния десен ъгъл, прехвърляйки излезлия Грийн, но кълбото кацна върху външната страна на мрежата.

Второто полувреме започна вихрено за „червените дяволи” и удар на Парк срещна сглобката в 46-ата минута. Резултатът бе удвоен в 55-ата минута, като комбинацията и участниците наподобяваха първия гол. Само че този път атаката се разви по десния фланг. Бербатов направи поредното си отлично докосване към Валенсия, крилото проби и центрира към Рууни, който отново бе оставен непокрит във вратарското поле и не сбърка – 2:0. По-късно извънземният Уейн демонстрира хъса си, догонвайки дълга топка и надигравайки излезлия Грийн. Последвалият удар обаче бе избит от гол линията.

В 60-ата минута Уест Хем създаде най-чистото си положение. Карлтън Коул не успя с глава да засече центриране на Бехрами и да намали резултата. Диаманти пък пробва рефлекса на Фостър, но стражът се справи.

В 78-ата минута Алекс Фъргюсън извърши двойна смяна. Бербатов и Рууни напуснаха, а на техните места се появиха Оуен и Маме Диуф. Английският нападател Оуен направи преднината на домакините класическа. В 80-ата минута той бе изведен от Пол Скоулс и с фалцов удар накара Грийн за трети път да извади топката от своята мрежа.

Така Манчестър Юнайтед спечели петата си поредна победа над Уест Хем. По-рано през сезона шампионите биха с 4:0 на „Ъптън Парк”. В класирането "червените дяволи" са втори с актив от 60 точки, с 1 по-малко от лидера Челси и мач повече. Уест Хем е на 13-ата позиция, само на 4 точки от 18-ия Болтън, който се намира под чертата.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – УЕСТ ХЕМ 3:0