3. Манчестър Юнайтед на Ван Гаал надви Рома в мач със страхотни попадения (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед на Ван Гаал надви Рома в мач със страхотни попадения (ВИДЕО)

Уейн Рууни се отчете с два гола и асистенция за 3:2 в първия мач за Интернационалната купа на шампионите

Манчестър Юнайтед записа втора победа под ръководството на Луис ван Гаал, след като надви италианския Рома с 3:2 в първия си мач от турнира за Интернационалната купа на шампионите.

Двубоят се игра в Денвър, Колорадо, като бе изгледан на живо от 54 117 зрители. Ван Гаал, чийто дебют бе успех със 7:0 над ЛА Галакси, отново заложи на схема 3-4-1-2, като даде шанс за изява на трима младоци през първото полувреме и повери капитанската лента на Том Клевърли.

Мачът бе равностоен до 36-ата минута, в която Уейн Рууни вкара красив гол с марково изпълнение – удар от далеч, а само три по-късно отново той изведе Хуан Мата и испанецът технично прехвърли за 2:0.

В самия край на първата час Дани Уелбек бе повален в наказателното поле и Рууни даде класически аванс на „червените дяволи”, чиито треньор направи 9 рокади на почивката.

Наставникът на Рома Руди Гарсия пък направи четворна смяна в 68-ата минута и двама от появилите се на терена футболисти успяха да се разпишат до края.

Първо Миралем Пянич намали резултата в 75-ата минута с удар от центъра, който матира Бен Амос, а в 89-ата Франческо Тоти оформи крайното 2:3.

Следващият мач на Манчестър Юнайтед в турнира е срещу Интер в сряда сутринта от 02:00 часа, а Рома играе срещу Реал Мадрид два часа и 15 мин. по-късно.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1