3. Манчестър Юнайтед не стъпи накриво срещу Уест Хем (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед не стъпи накриво срещу Уест Хем (ВИДЕО)

Нюкасъл спечели с 3:0 като гост на Кристъл Палас, а Уест Бромич Албиън и Хъл Сити не излъчиха победител

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата лига, след като се наложи с 3:1 като домакин на Уест Хем в мач от 17-ия кръг на английското първенство. Срещата се състоя на стадион „Олд Трафорд“, а головете за домакините бяха дело на Дани Уелбек, Аднан Янузай и Ашли Йнг. За гостите пък се разписа Карлтън Коул.

След този успех „червените дяволи“ вече имат актив от 28 точки, като са с 8 по-малко от Ливърпул, който в момента се намира на първата позиция. „Чуковете“ са точно над чертата с изпадащите отбори, на седемнадесетото място, с 14 точки.

Домакините можеха да открият резултата още във 2-ата минута, но Адриан с великолепна намеса спаси удара на Том Клевърли с десния крак. Десетина минути по-късно Уейн Рууни стреля по чудесен начин от пряк свободен удар, но кълбото премина малко над целта. В 19-ата минута Луис Антонио Валенсия също имаше шанс да се разпише, но вратарят на „чуковете“ отново отрази.

„Червените дяволи“ излязоха с гол напред в 26-ата минута. Уейн Рууни подаде към Дани Уелбек, който със силен удар прати кълбото в мрежата на гостите за 1:0. 10 минути по-късно преднината на Манчестър Юнайтед се увеличи на две попадения. Дани Уелбек намери Аднан Янузай, който със страхотен финт елиминира Джеймс Колинс, след което с хубав удар забоде кълбото зад Адриан. Луис Антонио Валенсия пропусна да отбележи трети гол за „червените дяволи“ в 40-ата минута, когато от изгодна позиция прати кълбото над напречната греда.

Малко след подновяването на играта през втората част Уейн Рууни центрира, а Джони Еванс бе близко до това да отбележи с глава, но Марк Нобъл изчисти от голлинията. „Червените дяволи“ поведоха с 3:0 в 72-ата минута, когато Ашли Йънг с великолепен удар с десния крак прати кълбото неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на „чуковете“.

Уест Хем върна един гол в 81-ата минута, след като Карлтън Коул бе намерен на добра позиция, напредна с кълбото и сам срещу Давид Де Хеа отбеляза във вратата на домкините.

Така Манчестър Юнайтед спечели с 3:1. В следващия кръг „червените дяволи“ гостуват на Хъл Сити. Уест Хем пък е домакин на Арсенал.

Състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Евра (Бютнер 80’), Еванс, Рафаел, Смолинг, Джоунс, Валенсия, Клевърли, Янузай (Йънг 69’), Уелбек (Ернандес 54’);

Уест Хем: Адриан, Демел, МакКартни, Колинс (Рац 75’), Томкинс, Тейлър (Колисън 62’), Нобъл, Жарвис (Коул 71’), Диаме, Морисън, Майга.

В друг мач от този кръг Нюкасъл спечели с класическото 3:0 като гост на Кристъл Палас. Мачът се игра на „Селхърст Парк“, а Йоан Кабай изведе „свраките“ с гол напред в 25-ата минута. В 39-ата Дани Габидон си отбеляза автогол, а в 86-ата Хатем Бен Арфа оформи крайното 3:0.

Нюкасъл се намира на шестото място и има 30 точки, а Кристъл Палас е осемнадесети с 13.

Уест Бромич Албиън и Хъл Сити не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в среща, която се игра на „Дъ Хоутърнс“. Джейк Ливърмор даде аванс на „тигрите“ в 28-ата минута, а Матей Видра изравни за „дроздовете“ в 86-ата.

Уест Бромич Албиън заема шестнадесетата позиция и е с 16 точки, а Хъл Сити има 20 и е на дванадесетото място.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона