3. Манчестър Юнайтед победи трудно Евертън с 1:0, Бербатов незабележим

Манчестър Юнайтед победи трудно Евертън с 1:0, Бербатов незабележим

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа над Евертън с 1:0 в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов не успя да покаже качествата си и бе почти незабележим в този мач. "Червените дяволи" стигнаха до единствено си попадение благодарение на гол на Кристиано Роналдо от дузпа в 45-ата минута. След тази победа Юнайтед имат 53 точки и авансът им пред Челси и Ливърпул набъбна на цели 5 точки, като последните два отбора играят по между си утре. Евертън пък заема 6-то място в класирането с 37 точки.

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа над Евертън с 1:0 в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов не успя да покаже качествата си и бе почти незабележим в този мач. "Червените дяволи" стигнаха до единствено си попадение благодарение на гол на Кристиано Роналдо от дузпа в 45-ата минута. След тази победа Юнайтед имат 53 точки и авансът им пред Челси и Ливърпул набъбна на цели 5 точки, като последните два отбора играят по между си утре. Евертън пък заема 6-то място в класирането с 37 точки.

Домакините започнаха много силно срещата и веднага натиснаха своя съперник.
Още В 3-ата минута Кристиано Роналдо имаше възможност да открие, след като съдията даде фаул за нарушение на Фелаини срещу Карик, но ударът на португалеца бе неточен.

В 10-ата минута топката попадна в Карлос Тевес, който изпробва силен удар към тим Хауърд, но топката рикушива в противников футболист.В 25-ата минута аржентинецът направи самостоятелен пробив и отново пробва изстрел, който рикушива в тялото на Джулиън Лескът.

Само минута по-късно аржентинецът опита да намери Бербатов с центриране отдясно, но топката бе изчистена.

Две минути по-късно Кристиано Роналдо изпробва силен удар към вратата на "карамелите", като топката се удари в страничната греда и попадна в краката на Тевес, но от своя страна аржентинецът също пропусна. В същото време страничният съдия вдигна флага за засада.

В 33-ата минута Роналдо подаде към Майкъл Карик, английският национал си спря топката с гърди и опита атрактивно изпълнение с левия крак, но топката не намери очертанията на вратата пазена от Тим Хауърд.

В 43-ата минута Артета извърши нарушение срещу Майкъл Карикс и съдията отсъди дузпа, която бе вкарана от Кристиано Роналдо. В даденото от съдията едноминутно продължение Майкъл Карик можеше да удвои резултата, но ударът му бе спасен от Тим Хауърд

В 46-ата минута Бербатов можеше да получи жълт картон заради това, че влезе в конфликт със съдията Маук Хуси, като оспорваше нарушение. В същата минута Микаел Артета отправи силен удар от фаул към вратата на „червените дяволи”, но топката излезе в аут. Само 2 минути по-късно футболистите на Юнайтед искаха дузпа, заради падане на Карик в наказателното поле. В ситуацията английският национал се сблъска с Джулиън Лескът във физически двубой и се строполи в малкия пеналт на „карамелите”. В следващата минута гостите направиха ефективна атака, като топката попадна в Стивън Пиенар. Южноафриканецът се измъкна отлично от упеката на Гари Невил и отправи силен удар към вратата на Юнайтед, но Ван Дер Саар се справи отлично в ситуацията.

В 50-ата минута Тим Кейхил, който се бе поизгубил в мача, изпробва силен удар към Ван дер Саар, но топката мина високо над вратата на холандеца. В 51-ата минута Тевес овладя подаване на Парк в наказателното поле на Евертън, но аржентинецът заложи на силата и логично ударът му бе неточен. В 55-ата минута отново Тевес отправи удар от границата на пеналта, но Тим Хауърд се справи отлично в ситуацията. В 55-ата минута сър Алекс Фъргюсън пусна Уест Браун на мястото на Гари Невил. Браун бе близо 2 месеца извън терените и това бяха първите ми минути на терена, след като се възстанови от контузията.

В 60-ата минута Артета отправи хубав изстрел от фаул към вратата на „червените дяволи”, но топката бе уловена от Ван Дер Саар. До тази минута Юнайтед имаше пълно предимство що се касае  до головите положения и ударите във вратата.

В 68-ата минута мениджърът на „карамелите” Дейвид Мойс извади Маруан Фелаини и пусна на негово място младия нигериец Виктор Аничебе. Тази смяна бе чисто тактическа, имаща за цел да усили офанзивната мощ на гостите. В 69-ата минута Тевес проби отдясно, но ударът му бе париран от противников играч. В последствие топката попадна в Майкъл Карик, който отново бе на ключово място и бе фаулиран. Нарушението бе изпълнено от Карлос Тевес, но топката срещна стената, като можеше да се получи автогол, но Таим Хауърд изби в корнер.
 В 78-ата минута Бербатов към връхлитащия от дясно Тевес, но ударът на аржентинеца бе прекалено слаб и с нищо не изненада американския страж на гостите.

В 84-ата минута Гигс изпълни фаул, който бе отсъден за нарушение срещу Кристиано Роналдо, но топката бе избита от Тим Хауърд.
В 87-ата минута Парк се измъкна от Хибърт и изпробва диагонален директен удар към Тим Хауърд, но дистанцията бе прекалено къса и американецът успя да спаси.

Това бе 12-ти пореден мач, в който Едвин Ван Дер Саар не допуска гол.

[1:0] Роналдо 45`

Състави:
Манчестър Юнайтед: Ван Дер Саар, Невил (Браун), Фърдинанд, Видич, О Шей, Роналдо, Карик, Флетчър (Гигс), Парк, Бербатов, Тевес
Евертън: Хауърд, Хибърт, Ягиелка, Лескът, Бейнс, Озмън, Артета, Невил, Пиенар, Фелаини (Аничебе), Кейхил,
Стадион: „Олд Трафорд”
Съдия: Майк Хоуси