3. Манчестър Юнайтед поведе еднолично във Висшата лига с втора минимална победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Янузай вкара победния гол за 1:0 на "Вила парк", където Юнайтед няма шампионатна загуба вече 20 години

Манчестър Юнайтед записа втора поредна минимална победа във Висшата лига и поведе еднолично в таблицата след 1:0 като гост на Астън Вила. Аднан Янузай вкара победния гол след страхотна комбинация през първата част и „Червените дяволи” останаха непобедени на „Вила парк” от 20 години насам в шампионата.

Астън Вила започна по-напористо и повече владееше топката, което не смущаваше Юнайтед. Отборът на Ван Гаал постепенно изравни играта и имаше добър шанс да поведе, но Шнайдерлин с плонж засече неточно центрирането на Мемфис Депай на втора греда.

„Червените дяволи” постепенно увеличиха оборотите, а Депай не успя да засече както трябва с глава меко центриране на Янузай.

В следващата минута обаче Юнайтед поведе с блестяща комбинация. Хуан Мата комбинира с Люк Шоу преди да разсече отбраната с пас в коридор в наказателното поле за Янузай, който се завъртя около скочилия на шпагата Майка Ричардс, стреля към далечния ъгъл и след лек рикошет в крака на Кларк топката навести мрежата с помощта на дясната греда – 1:0.

До почивката гостите сякаш контролираха темпото и не позволиха опасности пред Серхио Ромеро, който отново пазеше за сметка на „замразения” Де Хеа. Капитанът на Вила Майка Ричардс искаше да получи дузпа за задържане с ръце от страна на Дармиан, но съдията замълча и не му я даде.

Мата необичайно сбърка един пас в началото на втората част и позволи на Джордан Аю да пробие през центъра и да стреля доста неточно над целта.

Амави водеше голяма битка с Дармиан на фланга и успя няколко пъти да центрира, нямаше обаче кой да засече.

Тим Шерууд пусна новото попълнение в атака Руди Гестеде, а Ван Гаал включи Ерера и Шванщайгер на местата на Янзуай и Карик.

Мата намери Мемфис Депай с прекрасен дълъг пас вляво в 73-ата минута, холандският национал веднага стреля по диагонала и само сантиметри го разделиха от първия му гол във Висшата лига.

Вила нямаше ясна идея как да стигне до гол и сипеше безадресни топки пред наказателното поле на Юнайтед, които не носеха заплаха и бирмингамци логично загубиха.

Манчестър Юнайтед е лидер с 6 точки от два мача, Вила остана с 3 след първата си загуба. В следващия кръг Юнайтед е домакин на Нюкасъл, а Вила гостува на Кристъл Палас.

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона